Problem z edycją w JOSM POI dodanych z edytora iD

Spotkała mnie dziwna przypadłość podczas mapowania. Otóż zerknąłem sobie w polską listę mailingową OSM, w której był link od bota z nowym obiektem, w którym są niepełne dane (oto i rzeczony link - http://www.openstreetmap.org/node/2669870404). Jako, że ostatnio poprawiam na swoim lokalnym obszarze braki w adresach, które wskazuje Mrówka a miałem przy okazji uruchomiony na komputerze JOSM to pomyślałem, że przy okazji poprawię i ten punkt na mapie. Otworzyłem lokalizację w JOSM, kliknąłem kursorem na punkt i… nic się nie dzieje. Nie mogę wyświetlić danych wprowadzonych przez autora, które są widoczne na podlinkowanej stronie w OSM, czyli nazwy, adresu, kodu pocztowego i tak dalej. Wszystko inne wokół mogę edytować - drogę, obszar leśny, landuse, tylko nie ten punkt. Zirytowany, będąc zalogowanym w przeglądarce do OSM uruchomiłem w niej edytor iD a w nim wszystko działa, mogę zmieniać, poprawiać, usuwać wartości przypisane do tego punktu. Na razie nic nie zmieniałem, bo chcę, by ktoś zweryfikował podany przeze mnie problem w edycji. Ki diabeł?

Ja mogę. Jaką masz wersję JOSM? Jeśli jakąś starszą niż 6767 to zaktualizuj.

Zawsze korzystam z najnowszej stabilnej wersji JOSM-a. Aktualizuję, gdy tylko pojawia się komunikat o pojawieniu się nowej wersji. Być może w nocy system mi się przymulił, że nie działało. Teraz już wszystko OK. Mogę edytować POI z JOSM-a, także korzystając z szablonów adresowych i opisowych. Chyba wszystko wróciło do normy.

Prosty program do automatycznej aktualizacji JOSM. Wystarczy kliknąć na jar i zawsze włączy się aktualna wersja.
DownloadJosm