Poznanski GIS day

Dostalem zaproszenie z UAM w Poznaniu. Zamierzam pojechac i wyglosic prelekcje o OSM. Potem ma byc maly workshop o mapowaniu dla mlodziezy szkolnej. Meze ktos z Poznanskiego chcialby pomóc?
Pozdrowienia,
Marek

Jak mogę pomóc?

Jak bedzie szkolenie z mapowania dla mlodziezy szkolnej, to trzeba bedzie biegac miedzy 20 komputerami i odpowiadac na pytania typu: Jak otagowac budynek, parking, itd.
Wtedy potrzebna jest pomoc drugiej osoby zeby czasu nie tracic.
Dam Ci znac przed samym GIS day bo sma nie znam jeszcze dokladnej godziny i miejsca.

Organizatorzy mi odpisali, że strona z tegorocznymi informacjami dopiero się rodzi (http://www.geoinfo.amu.edu.pl/skng/gisday/), więc jeszcze nie wiem o której co będzie, ale dzień i miejsce jest znane - 20.11.2013 na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

Marek, rozumiem, że ty tam wyślesz co trzeba (piszą, że chcą materiały najpóźniej do połowy października) i mnie tylko dopiszesz? Kłopot w tym, że dają tylko 15 minut - oj, to trzeba się będzie solidnie streszczać, jakkolwiek wąski temat byśmy nie zakreślili!

Wysle co trzeba no i jasne, dopisze Cie.
A co do 15 minut- nie szkodzi. Najwazniejsze sa zawsze rozmowy kuluarowe. No i szkolenie po tym wszystkim…

Panowie, mam problem:
Ze wzgledów rodzinnych musze odmówic spotkanie w tym konkretnie terminie.
Napisalem wlasnie maila do Kierownika Sekcji Geoinformacji SKNG UAM Poznań proponujac przeprowadzenie wykladu i szkolenia z OSM w innym zaproponowanym przez niego terminie.

Daj znać jak będziesz wiedział kiedy - myślę, że nie będzie problemu żebym się wybrał w dowolnym terminie. Ale na GIS Day wobec tego nie pojadę.

Zaproponowalem 2 tygodnie pozniej. Oczywiscie dam znac jak tylko mi odpowie. Moze móglbys Poznaniakom zrobic na podstawie zdjec z netu jakis malutki “apetitizer” w Poznaniu? Tam ratusz na Starym Rynku jest dosc prosty do wymodelowania a jest sporo materialu w internecie, lacznie z rzutami i przekrojem.

20.11 mi też nie pasował, więc się nie zgłaszałem, ale 4.12 myślę że mógłbym wpaść. Mogę kogoś zgarnąć z trasy Kalisz->Poznań (Września, Jarocin, Pleszew, Konin - mi obojętnie jak pojadę).

Bylo by fajne. Czekam na ok od organizatora…

Zaraz potem organizator się odezwał do mnie stwierdzając, że warto OSM tam pokazać, więc jednak pojadę - jeśli komuś zależy, to w sumie czemu nie! Temat bez zmian i warsztaty potem też poprowadzę.

Bardzo dobrze! Pokaz troche 3D! Dzieki ze tam pojedziesz! Marek

Jak na mój gust to późno, ale jest już program poznańskiego GIS Day 2013 i nawet specjalne ogłoszenie na naszym forum, gdzie bardzo nam słodzą :slight_smile: na temat możliwości współpracy i stoiska OSM na imprezie:

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?pid=374435

Ja się pewnie nie dam rady zająć niczym poza wykładem i warsztatami (na warsztatach przewidują 20 osób), czy ktoś się tam jeszcze od nas chce wybrać nie tylko czysto towarzysko, ale też popromować projekt? Zwłaszcza ktoś, kto może być od rana (ja dojadę dopiero przed południem).

Zgodnie z planem byłem wczoraj w Poznaniu i prezentowałem nasz projekt. Na sali zacząłem od spytania uczestników ile osób wie cokolwiek o OSM i wyszło, że zaledwie ze 25-30% (na około 40-50 osób), więc skupiłem się raczej na opisie projektu, a potem zamiast wgłębiać się w szczegóły konstrukcyjne S3DB, pokazałem kilka obrazków z 3D, mikromapowaniem i indoorem. Na warsztatach w 1,5h przeprowadziłem grupę (około kilkunastu osób) od podstawowej edycji w iD oraz Potlatchu, poprzez podstawy JOSM-a aż do szczęśliwego końca w postaci wyświetlenia krakowskiego rynku w Kendzi3D. :slight_smile: Z mojej perspektywy wyszło dobrze i realistycznie, bo ewidentnie trzeba było zająć się pracą u podstaw, a coś więcej wymagałoby dodatkowego czasu przy kolejnej okazji. Trochę martwił mnie tylko brak odzewu i pytań - lepiej się czuję, gdy taki feedback mam na żywo.

Niestety nikt inny z OSM się nie ujawnił, więc nie było gadżetów ani ulotek. Czy mamy w ogóle coś takiego? Rok zleci szybko i na kolejny GIS Day powinniśmy być już przygotowani, i to najlepiej we wszystkich miastach, gdzie się to będzie odbywało (np. dziś jest w Warszawie), a przecież jeszcze po drodze mogą się wydarzyć inne sensowne okazje do pokazania się. Celowałbym w kierunku popularności Wikipedii w ciągu kilku najbliższych lat, czyli prawie każdy słyszał, spora część regularnie używa przynajmniej biernie.

Dajcie znać co z tym spotkaniem 4 grudnia, to się dopasujemy. Czy wtedy ma być jakaś impreza, czy zobaczymy się jedynie we własnym gronie?

Jest projekt ulotki (więcej w tym wątku).
Nakład chyba już rozdany więc można by przemyśleć lekką aktualizację, bo przez dwa lata sporo się zmieniło.
Na pewno jakoś warto by zaznaczyć w ulotce (choćby na warstwie graficznej) temat 3D, nawigacji samochodowych itp.
Ja osobiście mam na warsztacie kilka projektów gadgetów, które by się nadawały na takie imprezy. Jak coś będzie gotowe to wrzucę do w/w wątku.