Powiat będziński

Z radością informuję iż nareszcie (dane troszkę poleżały na dysku) rozpocznie się import danych dla całego powiatu będzińskiego, tj. punktów adresowych oraz obrysów budynków.

Jednocześnie mamy pozwolenie na wykorzystywanie ortofotomapy dostępnej pod poniższym adresem (dla JOSM):

wms:http://www.geo.powiat.bedzin.pl/isdp/scripts/isdp.dll/wms?FORMAT=image/jpeg&VERSION=1.1.1&SERVICE=WMS&REQUEST=GetMap&LAYERS=Ortofotomapa_kolor&STYLES=&SRS={proj}&WIDTH={width}&HEIGHT={height}&BBOX={bbox}

Projekcja ortofotomapy to PUWG, strefa 6 (aby ustawić w JOSM naciśnij F12, a następnie jak na obrazku). Przy edycji proszę o dodanie tagu:

Starostwo Powiatowe Będzin (wms:ortofoto)

Melduję, że import został zakończony - zyskaliśmy ~27K adresów :sunglasses:

Panowie Moderatorzy,
kto byl laskawy usunac tutejsza dyskusje?
U nas nie ma równych i równiejszych.

W pierwszym poście dodałem informację jak przełączyć projekcję więc poprosiłem o uprzątnięcie tematu. Po miesiącu i tak nikt by nie znalazł tej dyskusji, bo pod takim tematem nikt tego nie będzie szukał. Dlatego nowy temat=nowy wątek, tak będzie najwygodniej dla wszystkich. Bez urazy :slight_smile:

Nie ma urazy, jednak byly tam informacje. M.in. swietny link z opracowaniem na temat projekcji.
W takim przypadku przelinkowuje sie po prostu dyskusje tworzac z tego nowy watek i tam wrzuca te posty…

Proszę: http://www.merkato.polineo.pl/index.php/2012/12/11/odwzorowanie-i-uklad-wspolrzednych-z-czym-to-sie-je/

Dlaczego nie zostaly wlaczone informacje o wysokosciach i rodzajach budynkow? Mysle, ze sa to wartosciowe informacje i sporo pracy zostalo wlozone w wyciagniecie ich z danych powiatu do OSM.

Po konsultacji dodalem wysokosci i rodzaje budynkow “po fakcie”. Natomiast caly import ma jeszcze inne problemy, czesc z nich zostala do poprawienia i sa to rzeczy ktore nalezy robic przed wrzucaniem danych do bazy (albo nie zabierac sie za masowy import).

Przede wszystkim validator zglasza sporo bledow obrysow, czesc juz zostala poprawiona, ale to chyba podstawa przy przygotowaniu danych. Czesc z nich to duplikaty budynkow: czesc z powodu zaimportowania budynkow ktore juz istnialy w OSM - pokrywajacych sie, a czesc duplikatow w zrodlowych danych (nie identycznych, ale pokrywajacych sie w 99%). Ciekawe ze sa konfliktujace numery i kody pocztowe, np. oryginal vs. import.

Czesc budynkow ma po srodku wezel na ktorym tez jest tag building=yes + jakies dodatkowe tagi – one raczej powinny byc na obrysie.

W jednej z gmin zostaly zduplikowane wezly i dodane byly tagi o wartosci “<różne>” z JOSMa. W wielu miejscach byly nadmiarowe wezly na prostych liniach.

W danych zrodlowych atrybut wysokosci tez mial standardowy problem danych z EGiB: czasami jako liczba kondygnacji podany jest numer domu.

Wspolrzedne zaimportowane sa przesunie o ok. 1m w stosunku do tego co dostaje robiac zmiane ukladu wspolrzednych narzedziami opartymi o libproj, nie wiem skad wynika roznica.