Pomoć oko offseta

Pozdrav,
do nedavno sam koristio dgu.hr: Croatia 2019-2020 Aerial imagery (mapproxy) za mapiranje, a Bing aerial imagery kao kao pomoćni sloj. Vidio sam da je dostupan noviji dgu.hr: Croatia 2021-2022 Aerial imagery (mapproxy) te sam naišao na problem oko offseta. S obzirom da se na novijem sloju jasnije vide zgrade, htio bih ga koristiti za mapiranje. Nisam siguran kako najbolje postupiti oko mapiranja zgrada, jer prema cestama je offset isti kao i kod dgu.hr: Croatia 2019-2020 Aerial imagery (mapproxy) , ali kut snimka nije.
Što bi u ovoj situaciji bilo najbolje rješenje? Mapirati po novom sloju, starom, pokušati mapirati temelje zgrada ili nešto drugo.
Hvala.

dgu.hr: Croatia 2021-2022 Aerial imagery (mapproxy)

dgu.hr: Croatia 2019-2020 Aerial imagery (mapproxy)

Mapira se otisak građevine na zemlji. Nađeš otprilike gdje bi ispod krova išla crta po zemlji, i tu crtaš.

Ocrtava se cijela površina kuće na zemlji, ne samo temelji. Dakle ako stazica ide ispod krova uz kuću, onda bi stazica trebala biti ucrtana kao da ide “kroz” kuću. Ali to je već cjepidlačenje…

Trik koji ja koristim je da ocrtam krov, i onda pomaknem da se slaže sa temeljima.

2 Likes

Ali sada gledam opet, i iskreno, ne bih se ja tu nešto ubio od rada, što se mene tiče ovo je ok ucrtano.

2 Likes