[Polska] Automatyczne przyłączanie adresów do budynków

Okej, ale uważam że ten case zostanie obsłużony poprzez “Punkt adresu jest wewnątrz obrysu lub minimalnie obok (<1m)”, odnoszę wrażenie że zrozumiałeś tak jakby tej reguły nie było co w wielu przypadkach przyłączy do najbliższego, w dużym % nieprawidłowego obrysu jak właśnie garaż.

Takie same adresy (inne source) mogą być na POI oznaczonych jako punkty wewnątrz tego budynku.

Pomysł mi się ogólnie podoba :slight_smile:

I w tym przypadku nie dokona złączenia, można w przyszłości dodać logikę aby rozwiązywało takie sytuacje gdzie zduplikowany jest ten sam adres na kilku POI.

Z innej strony:

Czy ktoś zna jakiś działający w osm bot, który automatycznie wykonuje poprawki nowo wprowadzonych danych?
Chodzi mi tu o precedens. Pamiętam, że takie pomysły pojawiały się na listach Talk/Tagging i nie spotykaly się z entuzjazmem.

Zobacz Mechanical Edits/Mateusz Konieczny - bot account - OpenStreetMap Wiki (sekcja “Tasks active forever, until revoked by a community”)

http->https bot też taki jest

Dzięki. Jednak widzę jednak, że one są ręcznie uruchamiane. To dość odmienny scenariusz i znacznie mniej niepokojący niż monitorowanie i edytowanie na bieżąco.

Btw. tutaj bot jak i @NorthCrab przeoczyli tagi do poprawki :grin: Way: 298778528 | OpenStreetMap

zauważ " Removing descriptive names on leisure=pitch + sport=soccer"

tam jest a raczej była sport=piłka_nożna (poprawiłem)

no i robię wyrywkowe kontrole co bot robi

Raporty kompletności / nazw ulic - Polska (Poland) - OpenStreetMap Community Forum - to były moje skrypty w php, które sprawdzały a/ granice miejscowości, b/ kompletność ulic, c/ punkty adresowe porównując dane osm do terytu. Zniknęły, bo w międzyczasie @anblant stworzył mrówka.org (Samotne adresy w OSM)

Z moich był jeszcze sprawdzacz relacji granic powiatów/gmin, przestał być potrzebny gdy mieliśmy już komplet wrysowanych/zaimportowanych granic. Choć po moich ostatnich zabawach w gm. Szprotawa myślę, że walidator geometrii granic byłby przydatny.

Inne raporty/walidatory do odnalezienia na starym forum.

Pozdrawiam,
Grzesiek

1 Like

Na tą chwilę pozostawię ten pomysł tylko pomysłem. Skupię się na tą chwilę nad innymi edycjami ponieważ czysto rzecz mówiąc przyłączenie adresu do punktu to głównie sprawa wizualna. Nie mówię że nigdy do tego nie powrócę, tylko nadam tej sprawie niższy priorytet.

1 Like