[Polska] Automatyczna konwersja crossing=island -> crossing:island=yes

Docelowe elementy:

Łącznie jest to prawie 500 elementów.

Znajdują się w tym też takie ewidentne buble:

Ale uważam, że można je także na spokojnie zaktualizować - stan tego oznaczenia nie ulegnie pogorszeniu.

Motywacja

Wiki stwierdza że ta metoda oznaczeń jest obsolete:
Key:crossing - OpenStreetMap Wiki.

iD także sugeruje automatyczną naprawę tego tagu:
image

2 Likes

Co do tego automatycznego przetagowania nie jestem do końca przekonany. Czasem takie wysepki mogły ulec zdemontowaniu np. wraz z przebudową drogi/skrzyżowania, albo mogło być po prostu niepoprawnie otagowane np. na podwójnych jezdniach, a wysepka po środku (takie czasami spotykam). Stary tag sugeruje, ze mogły być dawno nie przeglądane.

Może warto w tym przypadku zmienić to na zadanie do Maproulette i przy okazji pomoże to nieco poprawić mapę.

A opcja z dodaniem check_date z datą ostatniej edycji na punkcie? Powinno umożliwić łatwe odfiltrowanie dawno nie dotykanych wysepek.

A jest ktoś chętny do przejrzenia tego? Na przykład ty?

(stan aktualny to ręczne botowanie przez np. ludzi edytujących z iD - ale jeśli zasługuje to na przejrzenie i są chętni do tego to można to postawić w MR)

Gotowe.


Zrobiłem sobie maproullete, ale szło sprawnie, więc nawet nie mam tu czego podrzucać.
Trochę tak jak się obawiałem – było dużo błędnego tagowania w szczególności przy rondach, więc automatyczna zmiana by jedynie utrudniła.

1 Like

Czyli ten konkretny temat uznajemy za zamknięty? Overpass już nic nie zwraca więc uważam, że tak :stuck_out_tongue: .

2 Likes