POI: geodeta, usługi geodezyjne, wycena nieruchomości i in.

Cześć. Po kilku latach wróciłem na chwilę do mapowania i mam wątpliwość jak opisać POI typu:

geodeta
wycena nieruchomości
inwestycje w nieruchomości
deweloper (mieszkaniówka)

Do nieruchomości jest bodajże estate_agent, ale to bardzo ogólna informacja. A do geodety to nie znalazłem.
Generalnie usługi są takim obszarem, który trudno wyczerpująco skategoryzować. Czy w związku z tym jest jakiś tag oznaczający usługi w ogólnym rozumieniu?

Dzięx.

Do tego typu miejsc najlepsze będą tagi office=*.
geodeta: office=surveyor
wycena nieruchomości: office=estate_agent
inwestycje w nieruchomości: office=estate_agent
deweloper (mieszkaniówka): jest office=property_management na zarządcę nieruchomości / spółdzielnię mieszkaniową

Definicja office=surveyor jest tak szeroka (i w sumie bezsensowna), że proponowałbym dla geodety również udokumentowane office=geodesist.

Typowy deweloper niebędący spółdzielnią, to raczej nie office=property_management. Z udokumentowanych jest jeszcze office=company (samo w sobie słabe) + company=construction, ale to też nie do końca to.

W angielskim jest pewna różnica: geodesy to “geodezja wyższa”, a zwykła “geodezja niższa” tj. pomiar działek, budynków, to “surveying”.

Ok, odnosiłem się do definicji this can be risk and damage evaluations of properties and equipment, opinion surveys or statistics. A na hasło land surveyor wiki odwołuje jednak do geodesist.