POI a dostępność tagów w JOSM

Istnieje szereg obiektów co do których nie mam pewności jak one winny być otagowane lub nawet jeśli http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:shop=photo wiki wskazuje jak w przypadku zakładu fotograficznego jak dane miejsce powinno być otagowane to w JOSM na liście szablonów brakuje takiej opcji w wyborze. Czy w takim wypadku powininem pójść za wiki i wpisać ręcznie wartość tagu “photo” czy jednak raczej skoro nie ma jej w JOSM to znaczy, że już jest nieużywana i żadna nawigacja i tak tego POI nie znajdzie?

Tagów są tysiące i ciężko aby JOSM obsługiwał wszystkie. Dla nas najważniejsza jest informacja, a dopiero potem jej standard. Dla mnie lepiej aby ktoś wpisał zły tag np. Shop=buty niż nic, bo takie rzeczy może ktoś inny poprawić. Jeśli tag występuje ponad 2000 razy (tak jak photo) to znaczy, że spokojnie możesz go użyć.

Spokojnie można użyć, oczywiście są mniejsze szanse że ten schemat tagowania będzie obsłużony (JOSM i tak obsługuje chyba najszerszy wybór tagów).

Dodam iż istnieją dodatkowe zestawy tagów (menu ‘preset’, pozycja ‘preset preferences’ w angielskiej wersji JOSM), można też je samemu tworzyć. Jeśli tag jest popularny to na https://josm.openstreetmap.de/ można poprosić o dodanie go do JOSM.

no to panowie mnie uspokoili. Dla mnie ważne jest to by w miarę możliwości dane które wprowadzam były na tyle przydatne by mój Garmin mógł je wyświetlić jako POI gdy szukam obiektów w okolicy. Swoją drogą to zastanawiające, że tyle jest różnych dziwnych tagów w JOSM np. sklep z ramami do obrazów :slight_smile: a nie ma choćby wspomnianego zakładu fotograficznego :slight_smile:

Bo jest shop=photo_studio

Tyle, że photo_studio jest 5razy mniej popularne niż photo :slight_smile:

Photo studio to tam gdzie strzelę sobie fotkę do paszportu albo ślubu a photo to tam gdzie wywołam zdjęcia.