Podezřele udělané jízdní pruhy

Ahoj.

Předesílám, že já beru OSM hlavně z toho hlediska, že jde o zdroj dat pro navigace, takže kromě silnic, případně polňaček, cyklostezek a stezek pro pěší nic jiného neřeším.

Z Waze jsem zvyklý na něco trochu jiného a dost mě mrzí, že nemůžu zkopírovat odkazy přímo na segmenty, o které mi jde.

Jedná se mi o křižovatku v Českých Budějovicích, a to silnice I/20 s cestou “České Vrbné”, konkrétně se mi zdají podezřelé jízdní pruhy.

Jde totiž o to, že směrem od SSZ jsou značeny 4 jízní pruhy, na čáře u semaforu se najednou mění ve 2 a až pak přijde v mapě křížení s místní komunikací. Není logičtější, a pro navigace stravitelnější protáhnout v OSM pruhy až k cestě, na které se odbočuje, než přidávat další spletitosti doprostřed křižovatky?

Ve směru od JJV je to samé v bledě modrém, akorát že tam se 3 jízdní pruhy mění ve 2.

prof2

Ahoj,
odkaz na segment můžeš zkopírovat úplně snadno. Na webu openstreetmap.org klikneš na spodní (poslední) tlačítko v liště tlačítek napravo (Průzkum prvků). Pak klikneš do mapy v místě, které tě zajímá. V panelu vlevo se objeví seznam prvků v okolí, tam vybereš ten správný, klidneš na něj a pak sem zkopíruješ url. Ta bude ve tvaru https://www.openstreetmap.org/way/205701294

Jinak z toho popisu jsem toho moc nepochopil, na místě “křižení” jsem našel kruháč a ten vypadá normálně :wink:

Marián

Aha. Už jsem to našel: https://www.openstreetmap.org/#map=19/49.00815/14.44711

Sice jízdní pruhy nemapuji, ale podle mně by měly být tři pruh až ke křížení a až za ním by měly pokračovat pruhy dva. Přepošlu do @talk-cz.

Dík.

No koukám, že v té oblasti na I/20 někdo tenhle muster “nedotažených odbočovacích pruhů” používá všude možně - odbočka k Bauhausu, odbočka k Lidlu z jihu (od severu jsou 3 pruhy i za křižovatku, ač jsou tam jen 2…)

Budu tedy rád, když mi budeš tlumočit názor zasvěcených, protože tohle vypadá na potřebu pruhy ve velkém opravit, tak ať to taky nedělám blbě. https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Cs:Key:turn jsem tedy přečetl, ale tohle jsem se tam nedozvěděl.

Jenom jsem si simuloval navigaci na telefonu v Magic Earth a navigaci v jízdních pruzích se mi podařilo vyvolat jen při jízdě z Dasného do ČB po I/20 na MÚK s II/105.

Ahoj,
Majka to opravila. Jen nevím jestli všechno. Pokud ještě něco najdeš, dej vědět.

Marián

Všechno určitě ne :slight_smile: Vlétl jsem na to a snad spravil vše důležité, co bylo nesprávně od té křižovatky v Českém Vrbném až k https://www.openstreetmap.org/way/561834603 . Zaškrtl jsem pro sychr, aby se na to někdo podíval, protože s tím fakt nemám zkušenosti.

:cool: - Každý nějak začínal. Já taky původně jen chtěl dokreslit chybějící chodníky kolem našeho baráku :wink:

No nevím, jestli úplně začínám. Spíš jsem se do editace nikdy neponořil hlouběji. Ale už jsem třeba nápravou špatného zatřídění určitých komunikací napravil výsledky navigace v OSRM při cestě na dovolenou v Maďarsku, ať už z domova nebo z místa odložení potomstva…

Sorry. Jsem to nejprve napsal a teprve pak se mrknul na tvůj profil :smiley: