Plugin Leaflet dla Joomli

Na pewnym portalu opartym na Joomli są generowane mapy dla postów. Działają przez plugin Leaflet dla Joomli. Obecnie testowane są różne rozwiązania mapowe - od nowości było Google (jest dla map G dodatkowo wygenerowany klucz dostępu API dla domeny portalu), teraz testowo podłączone są mapy generowane na serwerach OSM, ale żeby nie pasożytować na zasobach OSM, założone również zostało konto w serwisie Mapbox.

Mapki wyglądają tak:

Konfiguracja wtyczki wygląda zaś tak

950x430

Kod dostępu do serwera w oknie w Title Provider jest taki: https://{s}.tile.openstreetmap.org/{z}/{x}/{y}.png

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć jak powinien wyglądać kod dla serwerów Mapbox z tokenem? Chodzi o taki kod, by generowane mapki wyglądały jak na zrzucie ekranu - z pinezką na pozycji lokalizacji. Żadne inne wodostryski nie są potrzebne. Wiem, że są poradniki na stronie Mapboxa i przez nie się przebijałem, ale już mi głowa puchnie od wyszukiwania prostych przykładów z podanym kodem. Pomoże ktoś?

Może to pomoże :slight_smile:

https://docs.mapbox.com/api/maps/#retrieve-raster-tiles-from-styles

Widziałem tę dokumentację, ale nie mogę dojść z tym do ładu i składu dlatego pytam tutaj, z nadzieją, że ktoś, kto miał do czynienia z konfiguracją wyświetlania renderów z Mapboxa zarzuci przykładowym linkiem.

Dla mnie ta dokumentacja jest na tyle wystarczająca, że mogę sobie w JOSM-ie załadować te kafle.

Masz tam niżej podany przykładowy URL. Aby dostać kafelki takie jak z osm.org - rozmiar kafelka to 256 px, a współczynnik DPI to 1x. (wtedy się go pomija).

Tak więc

https://api.mapbox.com/styles/v1/TwojaNazwaUżytkownika/streets-v11/tiles/256/{z}/{x}/{y}?access_token=TwójKlucz

aby załadować domyślnie udostępniony styl “streets-v11”. No chyba że zrobiłeś własny, to jego nazwę :slight_smile:

Powiedz co nie działa, to się zobaczy.