Plantacje choinkowe jak oznaczać

Mam na swoim terenie kilka plantacji choinkowych i zastanawiam się jak je oznaczać na osm czy stosować oznaczenie przeznaczone dla lasu czy też innym tagiem? Co o tym sądzicie.

Może to:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Pl:Tag:landuse%3Dplant_nursery

szkoda, że dalej nie są renderowane na osm.org.

Pytania kończyć pytajnikiem wypada.

Domyślny styl jest przeciążony w opinii większości i trudno obecnie coś więcej tam dodawać. Jeśli jednak masz pomysł jak to powinno wyglądać, to należy założyć bilecik i go zgłosić do dyskusji:

https://github.com/gravitystorm/openstreetmap-carto/issues

to przeciążenie mapy udało by się załatwić w bardzo prosty sposób. Wyświetlanie amenity, shop czy podobnych dodanych jako punkt wywalić domyślnie całkowicie i dodać w opcjach możliwość włączenia każdej klasy obiektów tak samo jak i “map notes”. Prościej nie widzę a powinno zadowolić minimalistów i maksymalistów. Rozumiem, że w ramach trendu tak zwanego przeładowania to nie wyświetlana jest cała masa rzeczy które nie przesłaniają nic nikomu jak natural=fell czy route=piste (ani obszar ani linia) :confused: A tak swoją drogą lasy do 18 lat to ponoć jakieś 20% powierzchni wszystkich lasów w kraju także miło by było gdyby tak jak na sztabówkach również odwzorowane były na swój sposób…

Jednak napawa optymizmem, że mimo aż 354 otwartych spraw i braku zmian w sposobie wyświetlania to jednak przy ogromnej większości tematów toczy się jakaś dyskusja która przy pewnej dozie szczęścia do jakiejś sensownej konkluzji doprowadzi

Moim zdaniem pat w osm-carto jest znacznie poważniejszy i chodzi już nie tylko o nadmiar ikonek czy trudności w dobraniu kolorów (bo już większość zajęta), ale nawet trwa dyskusja o zbyt wielkiej ilości kodu w tym stylu - już nikt pojedynczo go nie ogarnia.

Natomiast propozycja wydzielenia np. punktów (bo obszary jednak słabo pasują do osobnych warstw) jest jak najbardziej sensowna i nawet Mateusz i ja to sondowaliśmy, ale niestety bez odzewu praktycznie. Sęk w tym, że takie dynamiczne warstwy wykraczają poza styl statyczny (np. osm-carto) i musi je obsługiwać strona OSM, a to osobny podprojekt. Jeśli tam ktoś zareaguje, choćby na poziomie dania zielonego światła, to byłoby super - spróbuj. Na razie nie udało mi się nawet ustalić, kto tam jest w tej chwili w miarę decyzyjny, a co dopiero dogadać obsługę dynamicznych warstw.

Kiedy sondowałem możliwość dodanie warstwy z drogami w budowie jako właśnie takiej włączanej osobno, to się dowiedziałem, że nie ma problemu. Wystarczy, że postawię stabilny serwer, dostarczający tę warstwę dla całego świata i zgłoszę, to przetestują i dołączą.
Trochę wymiękłem.

Z powodu braku zasobów nie mamy też osobnego stylu dla “mapowiczów” (z dużą ilością detali) i “estetów”, a to był pomysł, żeby pogodzić minimalistów i maksymalistów. Zakupione w zeszłym roku serwery podobno są tylko po to, żeby dotrzymać kroku rosnącej ilości danych i nie ma wolnych mocy na dodatkowe usługi.

Dlatego może warto z powrotem rozważyć rozproszone systemy? O wiele łatwiej jest udostępnić swoją maszynkę, niż przekazywać pieniądze na OSMF. Niech przykładem będzie sukces SETI@Home. Wielu i tak zostawia swoje blaszaki cały czas włączone.
Zakładając że jeden PC mógłby obsłużyć obszar wielkości Polski i ekstrapolując na cały świat wg rozmiaru planet.osm.pbf, potrzebowalibyśmy 41 maszyn, w praktyce pewnie kilka razy więcej (ale daje to szacunkowy rząd wielkości).

Tym też się oczywiście interesowałem. Tiles@home najwyraźniej nie ma się kto zająć plus zabrakło chętnego do zapewnienia infrastruktury, dlatego zostało porzucone (w tym majlu są szczegóły). To nie jest kwestia rozważenia, bo to faktycznie był fajny projekt - sam w tym uczestniczyłem - tylko techniczno-organizacyjna.

Warstwa z ikonkami nie musi być dynamiczna - może być statyczna tak samo jak inne kafelki - tylko warstwy z ikonkami muszą mieć przezroczyste kafelki, aby było widać podkład pod spodem. Tak czy siak jest to niestety kilka razy więcej kafelków do obsłużenia.