Oznaczanie kompleksów szkolnych

Można również wystosować pismo do MEN z prośba o przekazanie danych tudzież kontakt celem uzgodnień w zakresie nazewnictwa szkół. Nie podejrzewam by posiadali dane o obiektach w formie plików shp, ale jak nie spytamy to się nie dowiemy. Jeśli dokumenty będą w formie papierowej wówczas oczywiste jest, że sami temu nie podołamy w sensownych granicach czasowych. Nie wiem jak obłożeni pracą są pracownicy w kuratoriach, ale można by w takiej sytuacji np. zaproponować przeszkolenie z wprowadzania danych dla jednej dwóch osób w kuratorium niech by te dane uzupełniały z uwagi na obopólną korzyść.

Osobiście mógłbym pisma to urzędów smarować i imieniu Stowarzyszenia po uzyskaniu jego zgody na niniejsze niemniej uważam, że odpowiedniejsza do tego była by osoba z Warszawy gdzie te centralne urzędy są tak by można z nimi utrzymywać stały kontakt nie tylko elektroniczny. Mam na myśli urzędy, gdyż umówmy się MEN to jedynie przykład. Takich danych z poszczególnych urzędów do importu można wymyślić bardzo wiele.

Okazuje się, że dane o liczbie szkół i ich lokalizacji są dostępne publicznie na stronie MENu. Co prawda są one w plikach XLS, ale zawierają dokładne dane adresowe. Mamy zdolnych programistów którzy mogli by te dane ogarnąć i przygotować pod import. Mmyślę o skrypcie który sprawdzał by zmiany w plikach i przygotowywał import dla jeszcze nieistniejących w OSM obiektach. Dużo potrzeba do tego czasu? Jeśli jest to do ogarnięcia to może ktoś by się podjął tego zadania?

Wydaje mi się że jedną z wartościowszych informacji która mogłaby być zaimportowana jest typ szkoły (podstawówka, liceum itd.).

Wydaje mi się to kiepskim pomysłem, by na podstawie danych adresowych robić import. Bardziej bym widział narzędzie sprawdzające, czy w założonym promieniu wokół adresu w OSM jest dodana jakaś szkoła. Chodzi mi o coś podobnego do tego narzędzia: http://v3.mrowka.org/BP/

Można poprawić tytuł tego wątku na jakiś logiczny?

Pragnę zauważyć że dane te są z roku 2016.

Jasne, a na jaki?

Słuszna uwaga, aczkolwiek zmian pewnie wiele nie ma pomiędzy tym stanem a aktualnym. Gimnazja będą działać jeszcze dwa lata. Na upartego można by je pominąć.

Też by było, choć osobiście wolałbym jednak te dane widzieć w formie pliku shp który gmina po gminie można by sprawdzać tak by wprowadzanie nie było całkiem ręczne a chociaż półautomatyczne.

Na przykład “Oznaczanie kompleksów szkolnych”

Ostatnia edycja była w marcu 2017. Można więc liczyć, że najpóźniej w marcu 2018 będzie dostępny aktualny spis.