[OSMP] TomTom i współpraca z OpenStreetMap

Do Stowarzyszenia OSMP zgłosił się polski oddział TomTom-a, z zapytaniem o możliwość nawiązania współpracy pomiędzy społecznością, a nimi. W Łodzi powstał dział zajmujący się zagadnieniami związanymi z OSM. Obecnie jesteśmy na etapie bardzo wstępnych rozmów i wymianie informacji, w tym na jakich zasadach powinna taka współpraca wyglądać zgodnie z wytycznymi OSMF.

Na bieżąco, będę informował o postępach w rozmowach i poruszanych tematach.

No i nie zdziwcie się, jeśli gdzieś spotkacie kogoś od nich :smiley:

Pewnie wiedzą ale gdyby edytowali to warto by wiedzieli o https://wiki.osmfoundation.org/wiki/Organised_Editing_Guidelines

Dobra wiadomość, jak rozumiem nowe informacje będą pojawiać się w tym wątku?

Tak. Na bierząco.

No i po spotkaniu. Spotkanie trwało około godziny. Miało charakter zapoznawczo-informacyjny. Obecnie TT (TomTom) pracuje na możliwością poprawy jakości swoich usług przy pomocy danych OSM. Co generalnie przekłada się na na zainteresowanie z ich strony poprawą spójności i kompletności danych dostępnych w ramach naszej bazy, nie tylko w Polsce, ale i na świecie.

Na początek, chcą zapoznać się z tematem przyczyniając się do powiększenia bazy danych w terenach mniej zurbanizowanych, jak na przykład mapowanie dróg w Afryce, oraz uzupełnianiem danych w Polsce w postaci weryfikacji stosowanych atrybutów. Przy czym chcą współpracować przy identyfikacji tych obszarów społecznością edytorów. Zastanawiają się również na wsparciem narzędzi, które mogą pomóc w rozwoju OSM

Niestety na razie będą korzystać z zewnętrznych firm, do dokonywania zmian w OSM co z naszej strony spotkało się z raczej zimnym przyjęciem. Ze względu na problemy, które z tego wynikały w przeszłości.

Obecnie ustaliliśmy co następuję:

Dla osób z łódzkiego oddziału TT przygotujemy wspólną sesję mapową w postaci warsztatów, by wzajemnie się poznać oraz zapoznać ich z specyfika OSM od środka. I mam nadzieję, że po niej jakieś ciekawe wnioski będą.

Będziemy chcieli podpisać również porozumienie o współpracy.

Z ciekawostek TomTom zatrudnił Steva Costa, więc można powiedzieć, że do tematu podchodzą na poważnie.

Cześć wszystkim!

Jestem Asia z TomTom-a. Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania!

W razie pytań możecie zwracać się do mnie lub Darii, na początek dla zapoznania podsyłam link do naszego firmowego profilu oraz naszych indywidualnych profili:

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Organised_Editing/Activities/TomTom
https://www.openstreetmap.org/user/Asia_TT
https://www.openstreetmap.org/user/DariaT_TT

Cieszymy się z wizji wspólnej współpracy :slight_smile:

Do usłyszenia!
Asia

Organised editing activity request by commercial company - Talk-Africa - TomTom

Dziękujemy za powiadomienie, oczywiście śledzimy komunikację i na bieżąco staramy się w niej uczestniczyć, Courtney jest oczywiście jedną z nas :wink: https://www.openstreetmap.org/user/Courtiney