[OSMP] Mapowanie terenów przygranicznych z Ukrainą

W związku z sytuacją na Ukraińskiej granicy planujemy akcję mapowania z uwzględnieniem niewzględnej infrastruktury. Weryfikacji poprawności danych w tym dróg i np. aptek. Ze względu na to, że możemy na dniach liczyć się z wzmożonym ruchem jest to dość pilne. Proszę o zgłaszanie się chętnych bezpośrednio do mnie. Na czas tego mapowania inne projekty będą lekko zwolnione. To ma pierwszeństwo.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Osmp_for_ukraina

Działania w ramach projektów są koordynowane przez Discorda.

Mamy pełną współpracę z GuGikiem oraz Yanosikiem. Wszyscy, którzy chcą brać udział w projekcie proszeni są o kontakt.

Jeśli chodzi o apteki, to stan naszej wiedzy jest taki:
https://overpass-turbo.eu/s/1grr
(zielone kropy - apteki z godzinami otwarcia, czerwone - bez).
Niedużo tego…

Dane dostaliśmy od GuGiku szykujemy co by się podzielić i przygotować do edycji. Dobrze by było by zgłosił się ktoś chętny do pracy.

No to pytanie typu - Jak tagować punkty przyjmowania darów, i odrazu punkty PCK?

Zgubiłem się.

Apteka w Teratynie oficjalnie i według GeoJSONa jest pod numerem 28 czyli tu: https://www.openstreetmap.org/node/2999434963 .

A według OSM i dostępnych zdjęć (z 2012) tu: https://www.openstreetmap.org/way/367084664 , tylko należy ją zamienić miejscami z sąsiadującym sklepem ABC.

Sprawdziłem w Geoportalu, że to nie adresacja nam się rozjechała (nie jest tak, że w miejscu, gdzie mamy oznaczoną aptekę tak naprawdę jest numer 28, a nie 9).

Przesuwać ją pod 28?

Ja bym obstawiał, że 28 jest adresem do korespondencji i aptekarka tam mieszka, ale to jest tylko zgadywanie…

Jeżeli w Geojsonie nie ma drugiej apteki z adresem ‘9’, to prawdopodobnie masz rację, że ‘28’ jest tylko adresem do korespondencji. Nawet Wg Googla jest tak jak mówisz: https://goo.gl/maps/cJ8XVVF5Sh45k3GU6 (punkt wskazuje na budynek ‘9’ a adres wpisany to ‘28’)

W takiej sytuacji traktowałbym aptekę z Geojson, że jest ona w lokalizacji ‘9’ i taki adres bym jej ustawił, bo jest to jej faktyczny adres działalności. Takie rozbieżności w bazach danych to normalka :slight_smile:

Przy większych wątpliwościach takiej apteki bym nie dodawał. Trzeba być czujnym, żeby przypadkiem nie dodawać POI tam gdzie go fizycznie nie ma :slight_smile:

edit:
Wg Google apteka i abc powinny być zamienione miejscami :slight_smile:
https://goo.gl/maps/u4EwjJJq4XX5Fjd4A

A można jakoś zgłosić zwrotnie błędny kod pocztowy lub adres?
Apteka w Strzyżowie, Piłsudskiego 21, woj. lubelskie, pow. hrubieszowski ma kod 22-525, nie 22-523.
Apteka w Dołhobyczowie mieści się przy Polnej 1a, nie przy Szkolnej 2a.

EDIT: Albo zupełny brak w spisie apteki w Telatynie przy ul. Chopina 3?
Urząd gminy, znajdujący się naprzeciwko, potwierdził istnienie apteki.

Akcje jak najbardziej pochwalam ale rmikke wprowadzasz więcej zamieszania jak było. Napisałem Ci przy wprowadzonych zmianach. Wprowadzasz ewidentnie dane z google maps a tam są błędy więc proszę nie róbcie na siłe zamieszanie. Z 3 wprowadzonych zmian 2 były fałszywe. Usunięto prawidłowe umiejscowienie a wprowadzono błędne. Niestety ale w tym przypadku muszę stwierdzić że zrobiono więcej błędów niż pożytku z tych zmian.