In de draad betreffende de import van de BAG-data kwam het al kort aan bod: Osmose.
Osmose is een hulpmiddel voor het vinden van fouten en is beschikbaar via http://osmose.openstreetmap.fr.
Nu is het zo dat Osmose niet beschikbaar is voor Nederland, wat jammer is zeker nu er zoveel veranderd i.v.m. de BAG-import. Daarom heb ik een mailtje gestuurd naar de beheerders met de vraag of Osmose ook voor Nederland beschikbaar zou kunnen komen, en het volgende kreeg ik als antwoord terug:
Als ik het goed begrijp zou het dus het mooiste zijn als op de servers van de Nederlandse gemeenschap de controles voor Nederland (dus de backend) uitgevoerd worden; de resultaten van deze controles worden dan wel via de gewone site van Osmose getoond, neem ik aan.
Zijn hier capaciteiten, mogelijkheden en interesse voor?
Dat treft, we hebben wellicht in de niet al te verre toekomst wat capaciteit beschikbaar op de NL servers, maar dat verhaal van die root-toegang gaat hem niet zomaar worden.
Edit: ik zie dat we de backend ook evt. zelf kunnen opzetten. De code is vrij. Wordt vervolgd.
Hopelijk loop ik niemand voor de voeten, maar omdat ik nog wat capaciteit op een VPS-je over had heeft een Franse sysadmin daar inmiddels osmose op gezet voor Nederland: http://osmose.openstreetmap.fr/nl/map/
Ik heb het zelf nog nooit gebruikt, dus 's kijken of het beter is dan Keepright
Hmmm, een fietspad dat doodloopt schijnt een probleem te zijn volgens Osmose. Eens kijken wat hij er van vindt als de laatste node een gate is, dat is tenslotte ook de reden dat je er niet verder kunt fietsen in dit geval.
Nu dat je het zegt …
ik kom er ook een paar tegen in Arnhem-Zuid/Huissen (waarvan één van mij).
Het is weer tijd om er op uit te trekken. (Een lijkt nog niet afgemaakt te zijn; een loopt inderdaad op het water dood: maar is er dan iets daar (fietsstalling?)
Tracks en paden lijken wel ongestraft dood te mogen lopen.
(Is er ergens uitleg over wat wel/niet wordt gesignaleerd? En niet alleen die (?) gelinkt naar de wiki?)
Bijvoorbeeld: zou een no exit tag helpen om het niet te laten melden (of een barrier=* met bicycle=no o.i.d., natuurlijk).
Van de Franse syadmins van osmose kreeg ik gisteren het bericht dat een aantal fouten was hersteld in de Nederlandse kaart. Tevens gaven ze de volgende links door:
Je krijgt die foutmelding als de node voor bijv. een slagboom geen onderdeel is van een way met een highway tag. Meestal zijn dit slagbomen of paaltjes die vlak naast de weg zijn gezet tijdens het mappen.
De foutmelding is soms ook onterecht. Stel er loopt een hek (barrier=fence) dwars over een grasveld en halverwege zit er een poort (barrier=gate) in het hek. Als de node voor de poort onderdeel is van de way voor het hek, dan heb je het goed in kaart gebracht. Zelfs al loopt er geen pad naar de poort toe.