OSMF program Mikrograntów - konieczne wsparcie.

Jak zapewne niektórzy z was wiedzą Openstreetmap Foundation’s ogłosiła program Mikrograntów. Przedstawiam listę tych, które dotyczą naszego podwórka:

Projekt Olgi dotyczący publikacji w formie tradycyjnej podręcznika promującego OSM i jednocześnie ułatwiającego naukę podstaw edycji:
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Microgrants/Microgrants_2020/Proposal/Publication_of_a_book_for_learning_the_basics_of_OSM_editing_(Polish_language)

Projekt Mateusza, który chce przybliżyć OSM i mapy ogólnie w sposób nietuzinkowy, dzieciom niedowidzącym poprzez stworzenie materiałów edukacyjnych, które mogą wykorzystać

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Microgrants/Microgrants_2020/Proposal/Tactile_maps_for_blind_or_visually_impaired_children

Mój skromy projekt, który sprowadza się do przeprowadzenia “Mapathonów” czy jak ktoś woli MapParty Online w ramach których przygotuję nie tylko dokonamy edycji, ale i stworzymy materiały edukacyjne.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Microgrants/Microgrants_2020/Proposal/MapParty_Online_in_Poland

W związku z tym chciałbym prosić o wsparcie naszych starań w pozyskaniu środków na te projekty. Wystarczy 5 minut waszego czasu, by dodać wpis w sekcji “Endorsements” i jednocześnie pokazać jaką mamy aktywną społeczność :wink:

Tutaj przykładowy wzór w jaki można udzielić wsparcia:
Nick_OSM(z linkiem do konta OSM): I fully endorse this project request. I opis (nie musi być w jęz. angielskim) dlaczego wspieracie daną inicjatywę.

Panowie 300 osób czytało posta a mamy 4 zapisy pod mapparty online a pod postem Olgi o podręcznik nie wiele lepiej? Naprawdę na więcej wsparcia nie można liczyć?

Główny problem jest taki że ten post pojawił się po terminie do którego powinno się komentować ( https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Microgrants/Microgrants_2020#Key_Dates )

Plus, spora część z tych 300 wejść to pewnie nie ludzie a np. robot Google indeksujący strony. Wątpię byśmy mieli 300 osób aktywnych na forum.

W moim przypadku - czekałem na odpowiedź jeśli chodzi o licencję i publikację zródła (może to zostało przegapione i powinienem się o tym jakoś przez mejla przypomnieć) na https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Microgrants/Microgrants_2020/Proposal/Publication_of_a_book_for_learning_the_basics_of_OSM_editing_(Polish_language)