Cześć.
Czy ktoś może mi pomóc jak pozbyć się numerów budynków ? Używam od niedawna garmina 1030 i ciągle widze nr budynków, niepotrafię ich wyłaczyć na osmpaie…
Używając mapy garmina tam znów wogole nie wyświetla budynków.
Nie da się włączyć/wyłączyć numerów budynków z poziomu urządzenia. Numery budynków domyślnie wyświetlają się zarówno na budynku jak również w miejscu gdzie znajduje się punkt adresowy w OSM. Trzeba by zrobić zupełnie inną kompilację z innymi parametrami gdzie numery się nie wyświetlają, niestety wszystkim nie da się dogodzić.
Cześć,
mam prośbę o pomoc. Po wczytaniu do GARMIN fenix 6xpro mapy OSMapy - szlaki nie wyświetla mi nazw szczytów to samo się dzieje dla VasaM. Dla innych map wszystko jest ok. Szukam już kilka dni odpowiedzi ale jak widać bez skutecznie, czy ktoś jest mi w stanie wyjaśnić co jest tego przyczyną?
Witam, zakupiłem wczoraj urządzenie Edge 830. Mam prośbę, możecie mi wytłumaczyć jak wrzucić mapę wraz ze szlakami i warstwicami? Chodzi mi głównie o to czy zamieniać nazwę pliku w jakim folderze umieścić i czy usunąć oryginalne mapy Garmina? Dziękuje.
Cześć, ok 30 dni temu powprowadzałem zmiany na OSMap w mojej okolicy, te zmiany są już widoczne w aplikacji Locus, natomiast w zaktualizowanych mapach na Garmina nadal ich nie ma. Po jakim czasie zmiany zostaną zaciągnięte do aktualizacji?
Zauważyłem, że coś chyba jest nie tak z kompilacjami OSMapa dla Garmina.
ul. 3 Maja w Zabrzu (koło parku Pileckiego) tutaj jest już otwarta, bo remont przepustu się zakończył.
Natomiast w kompilacjach OSMapa dla Garmina z 23 maja 2022, które ściągałem, jest nadal zamknięta. Tak jakby remont trwał. Sprawdzałem to na wersji Light i Podstawowej.
Co ciekawe w innych kompilacjach OpenStreetMaps (np Polska OSM Auto) ten przepust jest otwarty, czyli tak jak to powinno być.
Co jeszcze dodaje pikanterii, kompilacja Polska OSM Auto jest starsza niż ta z OSMapy.
EDIT:
Tylko dodam, że problem zauważyłem wyłącznie na mapie IMG.
Jak sobie wgrałem wersję MapSource / BaseCamp (z tej samej daty), to wszystko jest ok i aktualizacje dróg są uwzględnione.
Hej, mam pytanie odnośnie najnowszej wersji OSMAPA Szlaki (OSMapaPLext-SZLAKI-20220606V2.02_IMG.zip)
Po zainstalowaniu na zegarku Garmin Epix 2 pewne punkty/ikony wyświetlają się jako pomarańczowe kwadraty, co sprawia że mapa staje się bardzo nieczytelna.
Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?
https://pasteboard.co/SwankrQ1Oac6.jpg
https://pasteboard.co/oZghgdUlu3a9.jpg
@up - poprawiłem obrazki, między tagami img powinien być link bezpośrednio do obrazka (hotlink), a nie strony. Nie przerabiałem na hotlink, bo obrazki są duże
Witam wszystkich, wgrałem nakładkę ze szlakami turystycznymi do Edge 1040 i mapa wygląda teraz tak jak na zdjęciu w linku. Proszę o pomoc, dzięki
P.S. Powyłączałem mapy i pozmieniałem pewne ustawienia i udało mi się włączyć szlaki. Ale, szlaki nie są dobrze oznakowane, nie są prawidłowo wyznaczone. Załączam zdjęcie - wokół Starachowic szlaki przebiegają inaczej i te z nakładki wydają się być sprzed kilku dobrych lat (ale nie jestem pewien). Czy ktoś może potwerdzić, że tak właśnie są wyświetlane szlaki - kolorowe kropki?
Kiedy ostatnio osmapa była odświeżana? Bo patrząc na przekop Mierzei Wiślanej odnoszę wrażenie że DAWNO.
Witam, chciałem zrozumieć jakie obiekty dodawana są do OSMapaPL-SZLAKI* (https://garmin.osmapa.pl), akurat byłem nad morzem i nie do końca rozumiem, co wchodzi w tę nakładkę a co nie (np. dlaczego jest tam Orp Grozny, a nie np. ruiny poniemieckiej wieży obserwacyjnej już nie).
Czy Orp Groźny wchodzi w jakiś Szlak, a ruiny nie? Ktoś coś wie? Googlowałem, ale za dużo nie znalazłem informacji co dokładnie wchodzi w nakładkę, nie widzę też jakiś istotnych różnic w opisie obu obiektów (np. Relacji do jakiegoś szlaku)
Bardzo chętnie dołączyłbym do edycji pozycji pod tę Nakładkę. I super dzięki za te mapy!
*Nakładka na mapę zawierająca przebiegi szlaków turystycznych i ścieżek przyrodniczych. wersja najnowsza OSMapaPL-SZLAKI-20220829V2.02_IMG
(po lewej widok z BaseCamp, po prawej widok edycji z OpenStreetMap)
garmin.osmapa.pl chyba przestało działać jak planowano
Pliki niby się aktualizują ale dane mapowe w nich są nieaktualne, przynajmniej w obrazie:
Polska z przygraniczem (plik IMG) - OSMapaPLext-PODSTAWOWA-yyyymmddV2.02_IMG.zip
Czy Orp Groźny wchodzi w jakiś Szlak, a ruiny nie? Ktoś coś wie? Googlowałem, ale za dużo nie znalazłem informacji co dokładnie wchodzi w nakładkę, nie widzę też jakiś istotnych różnic w opisie obu obiektów (np. Relacji do jakiegoś szlaku)
Powód może być bardziej prozaiczny - te wraki to węzły, a ruiny wieży to linia.
dzień dobry wszystkim! wie ktoś co się stało z osmapą? od kilku dni nie mogę wejść na stronę.
Pozdrówka
KK
Wygląda na to, że domena osmapa.pl wygasła 6 dni temu (https://www.dns.pl/whois):
Nazwa domeny: osmapa.pl
Stan: Po zakończeniu okresu rozliczeniowego [BLOCKED]
Utworzona: 2011.09.23 12:13:06
Ostatnia modyfikacja: 2021.09.16 08:01:01
Wygasa: 2022.10.23 12:13:06
Wrzucam lekko inne (robię pod swoje potrzeby) niż te ze strony osmapa.pl mapy podstawową i ogonki bez przygranicza w wersjach .img i .exe
https://drive.google.com/drive/folders/1FKiKYfZoAzvcejbOONsASCZOEuFq0sLX?usp=sharing
Proszę o info jak można przywrócić do działania domenę? Wiem że wiąże się to z kosztami - zna ktoś nr konta na opłatę i wysokość stawki? Chodzi mi o całościowy koszt utrzymania działania całego systemu.
Dzięki za info!
Proszę o info jak można przywrócić do działania domenę? Wiem że wiąże się to z kosztami - zna ktoś nr konta na opłatę i wysokość stawki? Chodzi mi o całościowy koszt utrzymania działania całego systemu.
Dzięki za info!
Opłacone, będzie aktywne niedługo. I tak byś musiał poczekać chyba 70 dni na powrót domeny do puli.
Trzeba coś ogarnąć z tym home.pl, bo korespondencja mailowa dochodzi do Zibiego, który od dawna w zarządzie nie jest. - a nie na adres zarządu. On nam coś forwardnie, ale z krótkim wyprzedzeniem. Home wysyła miesiąc przed powiadomienie.
Inna rzecz taka, że Andrzej Talarczyk już nie zajmuje się swoim kontenerem na serwerze, który odpowiada z generację map. Ktoś chętny do tego? Piszcie na https://openstreetmap.org/discord - kanał #serwer-osm-pl