Tak jak mapa bazowa - średnio co miesiąc.
hej!
Drobne info: w wyniku problemów z mkgmap, pełne wyszukiwanie adresów działa jedynie w wersji OGONKI. Za jakiś czas powinno działać w obu wersjach.
Po testowałem troszkę dzisiaj nową wersję i muszę stwierdzić, że niepotrzebnie zmieniłeś sposób renderowania dróg typu: residential, living_street, unclassified.
Wyświetlają się one teraz tak samo jak drogi serwisowe. Jest to mało czytelne a przy większych oddaleniach, gdy przebiegają w terenie zabudowanym całkowicie zlewają się kolorem z budynkami i mamy wtedy “szarą plamę”. A jak przecinają się z ciekami wodnymi to też ciężko rozróżnić czy aby to nie jest jakieś skrzyżowanie.
Pozdrawiam.
chyba masz rację, wrócę do starej wersji - na dniach będzie bo testuję jeszcze jakieś przymiarki z renderowaniem nocnym.
//edit: w najbliższym wydaniu najprawdopodobniej dorzucę do warstwy ze szlakami wszystkie obiekty historic=* - jakieś propozycje co jeszcze tam dać, żeby było wartościowe z punktu widzenia turystyki?
A jak idą prace nad szlakami pieszymi?
będzie wersja eksperymentalna szlaków pieszych :). Myślę, że to kwestia kilku dni.
Byłbym wdzięczny
historic=monument - wyświetla jako muzeum.
Mam taką jedną.
Kapliczki i krzyże przydrożne.
Może przy większych powiększeniach.
Zdarzyło mi się już kilka razy, jak pytałem o drogę na wsi, to otrzymałem informację.
“Dojedzie pan do kapliczki i skręci w prawo”
W terenie są one czasami ważniejsze niż inne tagi, tym bardziej, że OSM mapy nie są jeszcze dokładne w terenie.
To jeszcze proponował bym zlikwidować wyświetlanie building=ruin z ikoną jakby to co najmniej zabytkowe zamczysko było. Na takie okazje mamy w końcu tag historic=*.
Kościoły, kapliczki i krzyże są wyświetlane.
Radmar - podeślesz jakiś przykładowy building=ruin ? W moich regułkach do żadnej z map nie ma przetwarzania takiego tagu.
I masz rację okazało się, że wina stoi po stronie ruin na moim terenie, które posiadają tag historic
http://www.openstreetmap.org/#map=19/52.73579/15.40239 (pomiędzy 67 i 69), przepraszam za zamieszanie.
spoko :). I tak muszę zmienić ikonkę, bo jest mocno myląca.
Od trzech dni strona http://garmin.osmapa.pl/ nie działa. Jest inne miejsce skąd można pobrać aktualną mapę?
u mnie działa. Tylko mapa jest z 20.01.
Ok. dzięki działa. Na Chrome załapuje dopiero po odświeżeniu strony. Reszta przeglądarek bez problemu.
były problemy z dostawcą serwera, powinno już śmigać :). Dzisiaj wrzucam nowe mapy.
//edit:
Pytanie do użytkowników nawigacji samochodowej? Jak się sprawuje OSMapa? Nie zamula? Rozważam zrobienie kompilacji dedykowanej pod nawigacje samochodowe - z danymi potrzebnymi tylko do samochodu i dzięki temu mniejszej i szybszej.
Od piatku wisi nowa mapa. Z ważniejszych rzeczy:
- nawigacje samochodowe poprawnie już nawigują po rondach (czytają, który zjazd z ronda powinieneś wybrać)
- w warstwie OSMapa-Szlaki wyświetlają się już szlaki piesze (na razie tylko czerwone i niebieskie, w następnym wydaniu będą wszystkie) oraz wszelkie punkty historic=* (pomarańczowy kwadrat - niedługo zrobię podział na pominiki, ruiny, itp).
Gwoli ścisłości: jeżeli tą samą drogą będzie biegł szlak rowerowy i pieszy, to pokaże się tylko rowerowy.
Dlaczego? Nie można dać szlaków pieszych zawsze na lewo od drogi, a rowerowych zawsze na prawo (względem zwrotu drogi w bazie osm) - lub inaczej mówiąc zrobić tak jak jest, ale jedne ze szlaków (piesze lub rowerowe) dać dokładnie po drugiej stronie drogi? W okolicach, gdzie jest kilka krzyżujących się szlaków rowerowych i “pod nimi” jeden pieszy może to być trochę frustrujące ;).
I jeszcze trudne pytanie - da się zobaczyć choćby jakieś zrzuty jak wygląda osmapa na garminie bez garmina?
Wiem, ale w Garminie nic nie jest łatwe :). I ile pamiętam jeżeli nałożysz na siebie kilka dróg to rozwali się routing - wtedy np. dla szlaków pieszych trzeba by wyłączyć opcję routingu. Będę robił jeszcze testy - to na razie wersja eksperymentalna :).
Jutro podeślę linka do screenshotów.
Robisz jedną drogę routowalną a na nią nakładasz kilka szlaków nieroutowalnych. Grafikę szlaków robisz niesymetrycznie względem osi, wtedy rysują się obok drogi. Koszmarek koło Koszalina jest dobry do testów