OsmAnd nawigowanie wg śladu

Witam,zaczynam przygodę z OpenStreetMap pod Androidem, zainstalowałem OSMAnd w smartfonie i wydaje się, że spełni moje oczekiwania (mapa wektorowa, offline). Jednak podstawowym dla mnie kryterium jest możliwość wgrywania tras w formacie gpx czy kml i dalej nawigowania wg śladu. Czy jest to możliwe? Jeśli tak, to proszę o wskazówki. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Możliwe jest, ale jak tego użyć nie wiem, bo nie miałem jeszcze potrzeby skorzystać. Podejrzewam, że musisz wgrać jakoś ślad na kartę, a potem go pokazać OsmAnd-owi.

Jeśli jest to możliwe, jak twierdzisz, to już coś. Muszę zatem dowiedzieć się w jakie miejsce wgrać ślad i jak go uruchomić w OSMAnd. Ponadto, niestety, będę musiał pokonać problem wgrania na partycję ext2, gdyż używam Link2sd (wyjmować kartę, odpalać środowisko linux…?). Idealnym rozwiązaniem byłaby możliwość wgrywania śladów (plików) wprost ze strony na urządzenie (tak ma np. garmin na http://www.gpsies.com/; oczywiście przesadzam z wymaganiami…) . Czy taki problem był stawiany?

Gdy masz wyswietloną mapę, naciśnij “menu” → nawigacja → Trasa GPX. Pojawia się lista śladów GPX do wyboru…
Z problemem wgrania śladu na kartę musisz sobie raczej sam poradzić :slight_smile:

  1. Znajdujesz katalog osmand na karcie pamięci
  2. Tworzysz w nim katalog tracks
  3. Wrzucasz tam plik(i) GPX
  4. W Osmand: Map → menu → Directions → GPX route → wybierasz plik

Co do wrzucania plików na telefon to masz masę opcji:

  • zamontować telefon jako storage usb
  • zainstalować swiftp ( https://market.android.com/details?id=org.swiftp ), odpalić, połączyć się z telefonem przez dowolnego klienta FTP (swiftp nie wymaga rootowania)
  • debugowanie usb + android sdk + adb push

Dla mnie najwygodniejsze jest ftp przy małych plikach…

Trochę teoretycznie… po załadowaniu tracku OsmAnd wyświetla na mapie grubą krechę jaka reprezentuje gpx. W górnym lewym roku jest ikona z manewrem plus odległość do tego manewru. Czerwona strzałka mniej więcej na środku ekranu wskazuje azymut do celu. Jedziesz zgodnie ze śladem a program proponuje Ci kolejne manewry. Zapewne też wypowiada je na głos, gdyż kiedy wykrył, że nie mam ‘lektora’, zaproponował jego instalację.

A do ładowania plików do/z telefonu polecam, tak jak kolega wyżej, SwiFPT w tandemie z Total Commanderem. O kablu można praktycznie zapomnieć.

Dziękuję kol. kol. za pomoc. Ślad wczytany, widzę go na mapie offline. Niebawem przejdę do realizacji uwag RoboD - super. Wątek może być zamknięty, ale…
Popełniłem błąd: katalog osmand nie tworzy się na partycji ext2, zatem z kopiowaniem nie było problemu (zwykłe storage usb, sdk i adb też). Przy okazji, dla poćwiczenia, doinstalowałem SwiFTP, nadałem usrename i password, przeszedłem do klienta FTP (nie TC lecz WinSCP FTP) wprowadziłem dane jak w SwiFTP: wifi URL: ftp://192.168.1.10, port 2121, i nic! Połączenie nie może dojść do skutku. Czy komputer (stacjonarny) musi posiadać ten sam IP? Gdy zmieniam w kompie na powyższy tracę połączenie z siecią (wifi, livebox, IP przydzielony na stałe). Czy ma to znaczenie? Niby nic, a jednak dręczy człowieka…!

Ja pierdole- ale zajebiście mondry wywód. Sie nie ciesz buraku. No dość. Najpierw czytam o jakichś gościach którzy są jakimiś “guru” od marketingu (hehehe). Ciekawe co tak wypromowali i za ile. Potem gośc który nie wiem jak działaja podstawowe funkcje programu, który własnym nazwiskiem promuje… Strasznie dobry musi być ten program, skoro zatrudnia takich fachowców!
Ciekawe kiedy mnie wyrzuci ten człowiek, który jest fachurą od tego programu. Dalsz część i screeny do tego na OFFKORS.PL

Aleś ty ‘mondry’. OSMAnd to program darmowy i opensource. Cały OSM jest otwartym projektem jak np. wikipedia i nikt z nas na tym nie zarabia. Zibi tylko opisał program jako zwykły użytkownik, który z niego korzysta.
Dać dzieciom internet to zaczynają się pałętać po cywilizowanym forum, proszę nie wracaj tu, bo znacząco zaniżasz poziom.

Nie wiem jak innym, ale mi koleś poprawił humor :slight_smile: