OsmAnd - darmowa nawigacja (również offline)

Napisali może coś na temat przyspieszenia czasu wyznaczania trasy?
Bo jak na razie to to dyskwalifikuje tą nawigację.

Nie zauważyłem, ale Osmand ma tyle plusów, że szybkość wyznaczania nie zniechęci (mnie przynajmniej) do jego używania.
Jechałem w styczniu na narty do Austrii i zaznaczałem sobie odcinki po 200km. Da się żyć.

Zainstaluj sobie BRrouter, będziesz miał trasę szybko.

Wygląda na to, że można się zapisać tutaj:
http://osmand.net/osm_live.php

Wygląda na to, że musi się znaleźć ktoś kto dany region zasponsoruje, tak? Wtedu OSMAND to dzieli pomiędzy edytorów. Dobrze rozumiem?

Witam,
Jak w Osmandzie dodać właśne nakładki? Mam link do kafli i chciałbym go sobie dorzucić ale widzę jedynie możliwość wyboru z istniejących dostawców. Brakuje mi opcji “Zdefiniuj?Edytuj” jak ma to miejsce w przypadku opcji “Zasób mapy”. Z góry dziękuję

masz włączony plugin Mapy online?

Tak.

To w takim razie masz opcję skonfiguruj mapę i 2 opcje mapa podstawowa i nakładka gdzie możesz swoje kafle wyświetlić, a definiujesz je w zasób mapy Zdefiniuj/edytuj

no i widzialność nakładki względem mapy lokalnej regulujesz suwakiem na mapie

ok dzięki :slight_smile: pokombinuję.

Jak zaplanować jazdę np. na Berdyczów przez Lwów? W smartfonie są polskie znaki, a w OsmAnd dla krajów za wschodnią granicą wybór miejscowości jest w cyrylicy, którą (załóżmy) podróżujący nie zna. Język mapy: pl. Czy w ustawieniach można zmienić nazwy w cyrylicy na “nasze”?

Wybierz język polski jako domyślny. Tak odpowiedzieli na podobne pytanie na grupie Osmnda

Jeszcze lekki offtopic. Moje pytanie na grupie Osmandowej.

W dniu środa, 16 marca 2016 16:08:23 UTC+1 użytkownik Christian Macé napisał:

Hello:
A bug I would say: OSMand is reading my route indications in French (what I want) with an English voice (what I don't want, off course...). It says that the french package is dowloaded. I work both i nFrench ans English on my Android Device (Nexus 5 on Android 6 Marshmallow) Any help? thanks!

Does this sound like “Allo Allo” TV series? :slight_smile:
Sorry I could not resist asking…
Tomek

A jaki masz ustawiony język dla TTS w Androidzie?

Wg mnie nic nie można zrobić jeżleli nazwy w OSM są wprowadzone tylko w cyrylicy (chciałbym się mylić). Miałem podobny problem w Grecji. Radziłem sobie zaznaczając miejsca bezpośrednio na wyświetlaczu.

edit: akurat Lwów ma polską wersję pisowni, z Berdyczowem może być podobnie

Wszystkie ustawienia mam w pl (system, klawiatura, wyświetlanie mapy, TTS). Na mapie Ukrainy, Białorusi, Rosji… nazwy miejscowości są w języku polskim (oczywiście, gdzie jest tag name:pl), ale przy wyborze, miejscowości wyświetlane są cyrylicą.
W nawigacji Google nie ma takich problemów.

Jedyny sposób wyboru miejscowości w Osmand jaki sobie przypominam, to w ramach wyboru adresu. A w adresach nie ma nazw miejscowości w innych językach.

Może niejasno opisałem, ale właśnie chodzi o to, że “w ramach wyboru adresu” nie mam żadnego wyboru, bo nazwy są w cyrylicy.

Może niejasno opisałem, ale właśnie chodzi o to, że w adresach, nazwy miejscowości są w językach lokalnych i dlatego zapytałem, czy i jak można to zmienić na obsługę w języku polskim.

Żeby zrozumieć problem, wystarczy w OsmAnd pobrać mapę kraju, w którym nazwy nie są pisane alfabetem łacińskim.

Jeśli w adresach, które ma Osmand, i które powstały po konwersji danych OSM przez OsmandMapCreatora, jest tylko wersja lokalna, to chyba nie ma w tym nic dziwnego?

Może się mylę, ale skoro po ustawieniu dwóch dostępnych opcji językowych w ustawieniach, wyszukiwanie adresów tego nie uwzględnia, to chyba tego nie zaimlementowali.

Witam. Wyruszając w teren z telefonem, staram się pamiętać zrobić geolokalizowane zdjęcia z punktami POI jak np. szyld sklepu z godziną otwarcia i innymi duperelami do wprowadzenia (zamiast więc sterczeć jak kołek w przepisywaniu tego na malutkim ekranie, łatwiej zrobić zdjęcie) i mam ich jak na razie dość sporo. Gdzie w osmandzie znajdę katalog z zrobionymi przez niego zdjęciami? Szukałem w folderze osmand i w data/net.osmand.plus - nie ma. Czy jest może więcej folderów? W galerii zdjęcia z osmanda się nie wyświetlają.