Конкурентоспроможність OSM на ринку попиту

Доброго дня! Сьогодні хочеться обговорити тему щодо конкурентоспроможності сервісу серед картогафічних сервісів світу. На сьогоднішній день, на мою думку, «OpenStreetMap» не може бути лідером серед користувачів. На це є вагомі факти.

  1. Сервіс не має офіційного адаптованого серверу, який орієнтується на звичайного користувача. Це, по-перше, легкість у користуванні пошуковою системою. Офіційний пошук «OpenStreetMap» знаходить все без розбору, що містить база даних. Наприклад, на запит «Саксагань» воно знайде якийсь магазин «Саксагань» десь у Тундрі, потім ще шиномонтаж, і тільки в середині списку буде знаходитися шукана річка. Звісно, це на руку для картографа, але не для учня середньої школи, якому потрібно знайти річку або для туриста.

  2. По-друге, це зручний алгоритм самої мапи. Офіційний сервіс використовує «мертві» плитки, які є ідеальним варіантом для друку мап, але не для використання ії на комп‘ютерах і ноутбуках. Тим паче, людині набагато зручніше натисути на об‘єкт та отримати інформацію про нього, ніж проходити увесь перелік дій через кнопку «Що на мапі?».

Отже, хочеться запитати, чи існує сервіс OSM, адаптований на користувача. Можливо, багато з вас дадуть відповідь «maps.me», «OSMAnd» та інші. Але ці програми орієнтовані на навігацію, отже, вони зчитують тільки те, що потрібно. Наприклад, якщо не помиляюся, «OSMAnd» з міста зчитує тільки назву, а усі інші дані (код міста, кількість населення, офіційний сайт адміністрації та ін.) залишаються невидимими. Тобто, чи існує сервіс на базі даних «OpenStreetMap», який зчитує усі теґи та орієнтується на споживача?

Так а Оверпас ще ніхто не відміняв… Знайде що хочеш і де захочеш…

:smiley: як кому. То йди до Ґуґла.

http://openpoimap.org/ не підходить?

Прав ведь человек - OSM не для обычных людей. Если я ввожу “Мира 90”, то я хочу сначала увидеть Проспект Мира 90 в своём родном городе, потом маленькую Улицу Мира 90, и уже потом всё остальное. Как в Гуглояндексах. Кто знает, подскажите нормальный МОБИЛЬНЫЙ сайт (именно сайт, а не прогу) с картой OSM. Аккуратный, как https://www.öpnvkarte.de , но с номерами домов.

а чому не набрати <твой родной город> “Мира проспект 90”? Спробуй уточнити пошук. Так не знаходить?

Користуюсь постійно. Нормальний, цілком пристойний сервіс. Перевірив ваш запит “Саксагань” – з переліку всі обєкти в Україні. Й так звісно, потрібно уточнювати пошук – ніхто ж не здогадається, що саме ви шукаєте ріку, вулицю чи населений пункт. Типи, близкість розташування можна вказувати українською.

  • Річка Саксагань, Софіївський район, Дніпропетровська область, 50099, Україна
  • Хутір Саксагань, Верхньодніпровський район, Дніпропетровська область, 51670, Україна
  • Готель Саксагань, 11, Дишинського вулиця, Більшовик, Дубова балка, Покровський район, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50012, Україна
  • Міні-маркет Саксагань, 28а, Свято-Миколаївська вулиця, Старе місто, Центрально-Міський район, Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50000, Україна
  • Село Саксагань, П’ятихатський район, Дніпропетровська область, Україна

Bascredvarcker, напиши зрештою власноруч рушій пошуку, якщо Nominatim не влаштовує. Як можна побачити у вікні JOSM “Завантажити” там є можливість підключати кілька пошукових рушіїв, а поки що - лише Nominatim…

Вот об этом и речь! Не устраивает, перепиши сам, перекомпилируй ядро и вообще иди ты в гугл ))) Все и уходят, остаёмся только мы…

Сервіс шукає не об’єкти мапи, а точки, лінії й відношення. Ось у чому річ. Звичайний українець, який не знає англійської, не зрозуміє, що це знайшлося в пошуковій системі:


Відредаговано близько 6 років тому користувачем Lokki
Версія #2 · Набір змін #10350109

addr:housenumber 11
building yes
email info@hotel-saksagan.com.ua
name Саксагань
phone (067) 560-18-83
stars 4
tourism hotel
website http://www.hotel-saksagan.com.ua/

Ну-ну, це ж не відповідь на запитання.

Ось саме так і відбувається. Справді шкода, що немає сервісу який би мав дружній та простий інтерфейс і працював з картою openstreetmap.

Так, пошук дуже не зручний. Непогано було б зробити, як у Wikimapia з нормальним пошуком і user-friendly інформацією про об’єкт при натисканні.