Ласкаво просимо на форум OSM Ukraine!

На пошті отримав листа, попросили додати на форум:

Плохо ориентируюсь в какую тему, а потому напишу сюда.
Обнаружил, что для НП нагенерены name:en, что само по себе не гуд.
Но причем не гуд выплывает во всей красе.
Нагенерено на границе НП одним образом, а на точках другим.
http://www.openstreetmap.org/node/337584700
http://www.openstreetmap.org/relation/3166892

В общем, тут много таких и других расхождений между точками и границами, к примеру population.

А что здесь не так — 1 и 2. Почему он в списке?

UPD: Понял, количество жителей отличается.

Хм, часть различий в name:en свежие к Крыму относятся, но и без него есть и вполне давние.

http://freepanorama.org.ua/
Я джва года этого жду :smiley:

Може є сенс проводити в OSM тематичні тижні/місяці? Щось на зразок [тематичних тижнів](https://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Проект:Тематичний тиждень/Тиждень Запорізької області 2) у Вікіпедії, де кожен може прийняти участь у створенні завдань на цей період, а потім робити свій внесок у реалізацію цих завдань.

В немецком OSM есть что-то подобное. Например:
http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=30189

Было бы любопытно.

В общем, у меня есть несколько идей для таких вот тематических недель. Есть и задания на исправление ошибок, и на полевой маппинг. Что вам больше нравится?
Если у сообщества есть интерес к этому, могу создать тему отдельную и там публиковать задания.
Попробовать можно, интересен результат.

І не тільки Ви :slight_smile: Підтримав.

Я тут ще новенький, тому таке питання: є сенс перечитати теми поза першою сторінкою з темами?

Можна спробувати помапити на дивані усім хто схоче. Але потрібна цікава тема.

Хм, неловко вышло. Из-за того, что сообщение на новой странице, не увидел его.
Зато теперь есть неделя на предложения/пожелания.

Диванных тем несколько:

  1. Исправление ошибок
    например, точки landuse=* или объекты с тегом addr:housenumber=*, который в Украине не используется. Вариантов много на самом деле, могу написать более подробно.
  2. Железные дороги
    в Украине в OSM состояние железнодорожной сети … не очень. Достаточно посмотреть на http://openrailwaymap.org - не проставлены теги usage=*, двухколейные дороги нарисованы одной линией. В общем, раздолье для диванных мапперов.
  3. АЗС
    брать с сайтов АЗС информацию о местоположении заправок, топливе, дополнительных услугах и т. п. и переносить их в OSM. Правда, интересна лицензия этих данных: можно ли их переносить в OSM.

Список можно продолжать. Также принимаются предложения :slight_smile:

Есть пропозал по детальному обозначению билетов, которые продаются в билетных кассах. А точнее, видов транспорта, билеты на которые продаются.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/ticket_type
Приглашаю присоединиться к обсуждению:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Proposed_features/ticket_type
(всё на английском, увы. Но свои пожелания/мысли на эту тему можете писать тут, потом их можно внести в пропозал).

Хочу обратить внимание на эту тему:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Talk:Proposed_features/ticket_type#tickets:train:.2A_and_tickets:bus:_and_else (обсуждение, которое “see above” находится прямо под первой таблицей в первой теме.

Вопросы, которые у меня возникли в процессе обсуждения: какими тегами обозначить киевскую городскую электричку и киевский скоростной трамвай? Нужны ли для них отдельные теги?

tickets:train:suburban=yes

Це ж звичайний трамвай, тільки частково за парканом/

Як на мене, то треба спочатку добити найважливіші речі, типу офіційних доріг та їх зв’язків по областях. Тобто можно вибирати не тематику, а якусь територію, та приводити її до ладу. Наприклад, у нас повна все погано із Черкаською та Кіровоградською обл, і ніхто їх не робить. Тож таке, але двох людей замало.

Мався на увазі addr:housename? :slight_smile:

Да :slight_smile:

Можна як варіант, обирати якогось видатного діяча і обмальовувати дороги (і будинки, в ідеалі, звичайно, але це трохи перебор, як на мене :slight_smile: ) в селах і містечках, де він відмічався. Присвячувати дню народження, наприклад. Такого роду мапінг паті, але швидке.

Ще варіант - просто вибирати тип поі (який потрібен на карті раптово і сильно) і запрошувати всіх бажаючих мапити об’єкти цього типу. Наприклад, у березні збираємо локальні продуктові магазини, у квітні - всі аптеки, що бачимо, у травні - нотаріусів, у червні - громадські вбиральні і т.д.

Наступний варіант - вибирати голосуванням (або за статистикою переглядів від olehz) район області, робити пиріг, впродовж тижня наповнювати карту тим, що видно з супутника.

В кінці “звітного періоду” (тижня, місяця) робити статистику, нагороджувати учасників віртуальними бейджиками, обмінюватись листівками

Окрім POI хочу нагадати про проблему помилок адресації та інших (наприклад більшість полігональних кордонів НП по країні криві). Крім того, нам явно не вистачає інструменту візуалізуції статистики (POI, помилки і т.п.) по областях з графіками прогресу. Проблема у тому, що країна дуже нерівномірно замаплена.

Особисто мені було б цікаво спробувати створити і друканути невеличким тиражем якісну топографічну карту якогось регіону Карпат