OSM, serwis Opoka i msze św.

Przez najbliższy miesiąc w Opoce będzie pracowała wolontariuszka z
wykształcenia kartograf-geodeta,
zainteresowana programowaniem.

Temat był już u nas poruszany.
Ktoś z Was mógłby tej dziewczynie pomóc w uruchomieniu na Opoce podobnego serwisu jak OSM24 jednak wyłacznie z mszami?
Jeśli to ruszy, ludzie z tego środowiska sami zaczną mapować w OSM :wink:

Kapliczki, indoor kościołów, routing procesji i pielgrzymek :wink:

Generalnie uważam, że interesujące są dwa aspekty:

  1. możliwość zainteresowania mapami OSM kolejnej grupy użytkowników a poprzez to:
  2. fakt, że każda nowa grupa użytkowników coś do mapy dokłada.

Kapliczki, indoor kościołów - YES! mamy to już na mapie i zdefiniowane w Wiki.
routing procesji i pielgrzymek - przygotuj proposal :stuck_out_tongue:

Poważniej: to mogą być przystanki autobusowe obok znanego kościoła, parking przy kościele, cmentarz, brakujące service road.
Nasi przyjaciele strażacy mapują również przy okazji np. pomniki przyrody.

Mogę bez problemu udostępnić kod źródłowy tego “proof of concept” - niemniej jednak większość rzeczy jest tam do poprawy (w tym koncepcja wyświetlania godzin nabożeństw dla innych wyznań - nie każde wyznanie w ogóle ma coś takiego jak nabożeństwo, a nawet wyznania prawosławne przynajmniej w niektórych krajach (Bałkany) nie mają ponoć stałych godzin nabożeństw - msza jest, jak ktoś ją zamówi). Ale do poprawy jest również parę innych rzeczy. Tak jak wspominałem kiedyś kod jest modyfikacją kodu udostępnionego niegdyś przez Dotevo (chyba nawet jego reklam nie usunąłem :wink: ).

Pytanie w temacie - są jakieś edytory WYSIWYG dla opening_hours/service_time, które łatwo można by było wykorzystać w serwisach takich jak opoka.org do umożliwienia użytkownikom serwisu aktualizacji danych? (opoka.org aktualnie weryfikuje i przyklepuje wszystkie takie uaktualnienia - nie można łatwo narozrabiać :wink: ).

@Marek
Tu będzie miała najwięcej informacji dotyczących obiektów sakralnych, również z granicami parafii i dekanatów i zaznaczonymi kancelariami parafialnymi “office=religion”:
http://osmapa.pl/w/pow2/?lat=51.11386&lon=21.09924&zoom=8&ol=ACRNDQFU&op=9

To jest bardziej taka robocza wizualizacja dla autorów. Z jednej strony pokazuje możliwości, z drugiej błędy i braki w mapowaniu.

Myślę, że to co Domiss zrobił jest fajne i spokojnie można to dopracować. Ja nie planuję robić kolorowania ikonek po tagu service time na osm24.eu.