Експорт даних в OSM з проекту nadoloni.com

Закінчено завантаження геометрії. Залишилось прив’язати доми до вулиць, і отримати та завантажити POI.

Ну, і, звичайно, треба по всьому цьому ще проходитися вручну і правити, правити. Цим займуся, але, звичайно, допомога не завадить. В першу чергу треба проставити теґи на areas, і з’єднати дорожній граф.

Eugene

Почав потроху виправляти дороги. Десь приблизно 95% них між собою не зв’язані :frowning: Але, думаю, за пару днів можна виправити.

Eugene

Спасибі, Eugene, за пророблену роботу. Сьогодні ввечері буду мати - можу згенерувати дамп у потрібній проекції зі звязкою вулиця/будинок, якщо це ще необхідно. До речі, якщо вірити SASPlanet, імпортовані дані зміщені відносно моїх на кілька метрів. Чи можна це якось підправити?

Можна. Потрібні GPS-треки по яких можна перевірити, як принаймні лягли основні дороги. Виділити всі данні і пересунути їх так, щоб дороги лягли на треки.

Ні, нова база не потрібна. Я в же бачу, що індекси там співпадають, тож мені потрібні тольки зв’язки будинок-вулиця, а вони в даних вже є.

Що потрібно, так це POI, якы э на сайті. Їх вже можна давати у тій проекції що є, бо як я розумію, буде повна адресна інформація. Думаю, що буде краще принаймні по деяким типам, таким, як готелі, переносити теґи прямо на будинки, замість додавання окремої точки.

Ну, і для корекції зміщення потрібно більше GPS треків. Зараз там є трохи у Трускавці, але того дуже мало. По ним здається, що зміщення на північ-схід, десь по 2 метри в кожному напрямку. Чи так в тебе?

Eugene

Фуух. Щойно залив всі 337 відношень для вулиць. Тож всі отримані на сьогоднішній день дані проекту були завантажені. Довелося трохи “побавитися”, бо при конвертації шейпів воно більше трьохсот будинків переробило на відношення, а вони б не стали у відношення street.

Чекаю на POI.

Між ділом потроху почав виправляти помилки, десь може вже половину зробив. Точніше оприділити тяжко – я не запускав валідатор на всю мапу.

Eugene

http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1722134
name = Шевська вулиця, Линия Биласа М. улица (126656685) в роли street
http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1722131
name = Шахтарів провулок, Линия Устияновичей улица (126658929) в роли street

подозреваю что тут что-то не так

Да, уже и сам заметил. К сожалению, сейчас исправить быстро не получится, всё осталось дома, я в командировке. Неверно название отношения, само отношение правильное.

Eugene

Виправив. Правда, з N-ної спрби, бо з мобільним інтерентом воно весь час відвалювалося по тайм-ауту.

Попередні рідейшини були взагалі невірними. По-перше, була зовсім ліва асоціація між нвою вулиці і відношенням, а по-друге, не бралося до уваги те, що деякі вулиці з однаковою назвою існують у всіх чотирьох містах.

Що ще залишилося по імпорту, окрім POI, до речі, olehz, POI мені потрібні бажано в звичайній проекції:

  • З’єднати дорожній граф. Вже зроблено приблизно 70% роботи, можливо сьогодні і закінчу.

  • Навести порядок з класифікацією доріг. Я не зможу це зробити правильно, тільки виправлю очевидні помилки. olehz, тут потрібна твоя допомога

  • Вточнити межі міст. Через те, що Бінгу в цьому місці нема, можна поставити с запасом в 10-20 метрів від останнього будинку. Я це зроблю. Особливо це важливо для правильної адресації, хоча я на відношеннях і проставив addr:city

  • Після завантаження POI оприділитися з типами landuse. Олег це вже потроху робить, але потрібно вказати типи для всіх landuse, зараз вони по білшості landuse=unknown

Десь так. Взагалі, получається одна з найліпше відмаплених точок в країні. Олег, дякую за дані.

Eugene

http://nadoloni.com/poi.zip - Тут дві таблиці. Категорії і точки POI у звичайній проекції.

Я нещодавно був у Трускавці і зняв 6 треків на велосипеді, можливо це допоможе в привязці імпортованих даних

http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087354
http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087352
http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087351
http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087350
http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087349
http://www.openstreetmap.org/user/tolixx/traces/1087348

Бажано тільки загрузити всі треки й намагатися їх усереднити ( там деякі вулиці є 4 рази, думаю може вийти більш-менш точно )

Закінчив виправляти дорожній граф – всі дороги були поєднано і перевірено. Речі, які я не робив: пересічення рік з дорогами та залізницею. Невідомо, чи річка пущена в тонелі, чи зроблено міст. Навмання робив пересічення залізниці з дорогами – в більшості випадків ставив level crossing, треба виправити на crossing там, де стоять шлагбауми.

Не виправляв перехрещенні будови, але з часом теж потроху випавлю.

Тепер буду займатися завантеженням POI.

Стосовно треків – подивлюся, дякую.

Eugene

Будинки теж виправлено.

Eugene

POI завантажено. Тож з імпортом закінчено, тепер починається робота по підтримці мапи. Я свою участь фактично завершив.

Eugene

Відносно прав, підтверджую, що я передав ці дані на умовах CT/ODbL та CC-BY-SA.

привіт.

виникло питання доцільності highway=service на дорогах з імпорту.
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dresidential
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Uk:Tag:highway%3Dservice

можливо, варто дороги з назвами поміняти на residential?

Погоджуюсь, треба поміняти. Але з іншої сторони, дороги помічені, як services - це по факту вузькі під’їзні дороги з жахливим покриттям (те саме, що дворові підїзди, але з ім’ям і грунтовим покриттям). Та й на практиці в роутінгову графі вони ні ким не юзаються, окрім як в ролі підїздної.

До речі, якщо ми колись таки піднімемо свій рендер-сервер, треба якось відобразити якість покриття (surface) на мапі. А то є дороги, що помічені, як tertiary, а на них лише на тракторі можна їхати, навіть на велосипеді некомфортно.

в принципі residential теж не повинні використовуватись в рутингу, крім випадків, коли нам саме туди треба…

загалом - спробую поміняти на residential
більш конкретні теги типу surface, smoothness, etc виставляти можна лише на місцевості…

olehz, по поводу названий улиц, все имеют сокращения имен, что маленько не вписывается в правила, планируется ли их переделывать автоматом, или как нибудь позже в ручную?

В целом по стране у нас over9000 улиц, которые совсем не вписываются в правила и еще столько же, для которых указана только фамилия без имени. Да и сокращения имен вполне вписываются в правила. В тех городках улочки короткие, если добавить имена и префиксы - мало что отрендерится. Переделать конечно можно, только делать это придется в ручную. Поэтому может когда-то в будущем…