OSM na własnej stronie i możliwość dodawania znaczników?

Krótka piłka.

Mam problem, chciałbym dowiedzieć się, w jaki sposób (o ile to mozliwe) umieścić OSM na swojej stronie, wraz z możliwością dodawania przez interneutów znaczników (np. w postaci punkcików) w róznych kolorach. Tak aby internauci mogli sami nanieśc na mapę punkcik w interesującym ich miejscu i zaznaczyć go odpowiednim kolorem? (nie mówię o edycji mapy)

Jest taka możliwośc w OSM?

Jeżeli nie ma, to czy zna ktoś jakiś skrypt dzięki któremu internauta po podaniu koordynatów na stronie www (jaiś porosty skrypt) odpowiedni punkcik w konkretnym kolorze byłby nanoszony na obrazej JPG z mapą Polski?

Te znaczniki mają być widoczne dla wszystkich czy pod wygenerowanym linkiem?

To pytanie jest raczej mało z związane z OSM. Bardziej z np. Leaflet i programowaniem. Rozumiem, że chodzi Ci o coś podobnego jak http://umap.openstreetmap.fr/
Musisz sobie w LL napisać wysyłanie danych do jakiejś bazy (ewentualnie pliku) i ładować przy odpaleniu strony.

Dla wszystkich.
Chodzi o jakies proste rozwiązanie, jeżeli nie da się to sam coś wykombinuję mimo, ze nie jestem informatykiem.

Tak jak Dotevo napisał. Jak chcesz to mogę to zrobić, ale nie wiem czy w tym tygodniu będę miał czas.

Dokładnie chodiz mi o takie coś, tylko żeby była jeszcze możliwośc dodawania znaczników w róznych kolorach… oczywiscie przez interantutów, i tak by nikt tego nie wykasował bez zezwolenia.

[edit]
Kolory da się zminić, jeszcze resztę musze obczaić :slight_smile:

Kolega znalazł już dla mnie taki serwis i stworzył odpowiednią mapkę - ciekawe zastosowanie portalu do zobrazowania niuansów języka polskiego.
zeemaps.com/map?group=1293952

Dziękuję za pomoc i sugestie.
Pozdrawiam :slight_smile: