Dat OSM niet compleet is weten we al jaren.
Dat sommige kavelpaden in tekenen is niks mis mee.
Het verwijderen is dan ook niet correct.
Veel staat ook al bij de Overheid ingetekend.
BRT Top10NL
Zo tekent CityGIS wel alle wegen/paden in Nederland in over erven.
Dit in verband met diensten routes. Vanwege hun product.
Bij ongeluk of branden (zo ook natuurbranden).
Kan een eigenaar daar ook eisen, het te verwijderen. Nee.
OSM gaat een stap verder, de getekende lijn wordt ook gebruikt om access toe te voegen, zo ook barriers (node).
Dit geeft kaartmakers de mogelijkheid om een weg anders in te kleuren, niet te gebruiken voor vervoersvormen.
Visualisatie, OSMand bijvoorbeeld, de lijn kan je met een style visualiseren, voor een bepaalde vervoerstype, rood, niet gebruiken.
Dit om op kaart zicht te routeren.
Wat je ook met een Top10NL kaart zou kunnen doen.
Is de problematiek dan de routeberekening (ook al staan er geen accesstags op) her en der misschien wel, maar vele van de aangegeven wegen paden lopen dood. Dus de route berekend er niet over. Met accestags zou het geen probleem zijn.
Kaart routeren versus routeberekening, de mens ziet beide en maakt beslissingen.
Visualisatie, pas een kaart aan, aan het gebruik.
Dat de boeren denken het staat in Openstreetmap, ik krijg problemen, is veelal ongegrond. Niet snappend de methodiek van kaarten en routeren, op zicht of berekend.
Dat is waar het om draait.
IT bedrijven gaan ook steeds meer OSM data gebruiken, ontwikkelen een product, nemen het over of gebruiken het om te vergelijken. (achtergrond)
Dat overheid, Gemeenten het gebruiken ligt vaak aan de applicaties die ze aankopen.
(Veelal niet rekening houdend met de OSM licenties, zo ook wetgeving dat ze Overheidskaarten moeten gebruiken, de invloed van het aangekocht IT product)
Het verschil tussen erftoegangsweg en weg over erf, waar begint de een, waar de ander?
Behulpzaam kan de DKK kadastrale perceels grenzen zijn. Wat wij mogen gebruiken.
Zo heb je het gebruik van service=driveway, waar begint de driveway?
Hoe wordt de driveway gebruikt bij routering.
Waarbij we dus moeten op passen, van de rijbaan (juridische openbare weg) tot aan en voorbij (tot kadastrale grens) het vrijliggende fietspad (ook onderdeel van de juridisch openbare weg) kan geen =driveway worden gebruikt.
Dit kan leiden tot verkeerde fiets- looproutes, de andere kant op (oversteken) vanaf het fietspad.
Wanneer men driveway gebruikt als een beslissingsfactor, tenzij foot=yes.
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:service%3Ddriveway
Dat is ook op het boerenerf.
Wegen/paden op het erf.
service=driveway
erftoegangswegen, daar kan je een onderscheidt maken in juridisch openbare wegen en feitelijk openbare wegen.
Overheid spreekt vaak over erftoegangswegen, veelal in het juridische kader, wegen die in de wegenlegger staan (buiten de bebouwde kom)
Feitelijk.
Een gezamelijke weg naar een aantal huizen, boeren erven.
service=pipestem overgaand op elk erf in service=driveway.
Drukte op de kaart, het is maar net wat de visualiseerder wil.