operator=Santander Bank Polska S.A. do operator=Santander Bank Polska

Proponuję zmianę

operator=Santander Bank Polska S.A.

do

operator=Santander Bank Polska

w szczególności na bankomatach

Normalni ludzie używają tej drugiej formy.

Zmiana byłaby automatyczna, nadzorowana (ale nie każda edycja byłaby zweryfikowana) i powtarzana w przyszłości.

Podobnie już było jakiś czas temu z Euronetem - https://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=70513

Erm… Skoro normalni ludzie używają pierwszej formy, to czemu chcesz ją zmieniac na drugą?

P.S. wydaje mi się, że normalni ludzie używają formy “Santander”…

jest chyba błędem pisarskim, zmianę popieram. Skoro uznaliśmy, że forma działalności nas nie interesuje, to niech będzie to spójne.
Przy okazji pytanie: czy przy okazji ujednolicania nazw planowane jest usunięcie błędnych/przestarzałych operatorów? W świecie jeszcze niedawno było wiele “Banków BZWBK” i podobnych. Wydaje mi się, że usunięcie tych nazw byłoby preferowanym rozwiązaniem względem zakładania, że jeżeli dany bankomat miał wpisany takiego operatora 8 lat temu, to obecnie można go automatycznie zmienić na następcę.

  1. nie umiem pisać, poprawiłem to

  2. problem jest taki że są dwa osobne Santandery - Santander Bank Polska i Santander Consumer Bank

Tak, pozdejmowałem właśnie operator=Bankomat z kilku miejsc (z tego co wiem to szwedzka firma Bankomat w Polsce nie obsługuje żadnych bankomatów), usuwanie martwego BZWBK jest jednym z następnych rzeczy na liście

Dobra, jestem jak zwykle za :slight_smile:

Tak.
I tak też jest na bankomatach i bankach: “Santander”.
Więc jeśli zmieniać Santander Bank Polska S.A., to na Santander.

ten drugi nie ma bankomatów

Bez przesady, operator to nie name. Trochę precyzji by się przydało, to nie musi być najmniejsza liczba znaków odróżniająca nazwę firmy od innych operatorów z rynku polskiego. Polski oddział Santandera to jednak inna firma niż jej odpowiednik z Ameryki Południowej chociażby należały do tego samego właściciela.

https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Mechanical_Edits/Mateusz_Konieczny_-_bot_account/fix_overly_verbose_Santander_Bank_Polska_S.A. - dokumentacja na wiki o tej proponowanej edycji

Jeśli ta zmiana polega tylko na usunięciu S.A. to spoko.
Jest 333 takich obiektów w Polsce.
operator = Santander Bank Polska jest tylko 14.

Weź jeszcze przy okazji pod uwagę operator=Santander Bank Polska SA [3 obiekty]