OpenTrailView

Znalazłem dość ciekawy projekt, który wg mnie mógłby być alternatywą dla streetview jeśli posiadałby wystarczająco dużo danych. Projekt jest na otwartej licencji i domyslam sie, że same zdjęcia również. Może warto się tym zainteresować?

http://www.opentrailview.org/

Warto.
Dla niektórych to bylby powód by wziac udzial w OSM.

http://www.kickstarter.com/projects/bublcam/bublcam-360o-camera-technology-for-everyone
Zamontować na rower to :smiley: Jeśli nie można konkurować ilością, to można spróbować zaoferować coś innego, np. właśnie trasy turystyczno-rekreacyjne.
Kiedyś myślałem, że można by przymocować jakąś kamerę tego typu na samochód i przejechać jakieś miasto w samochodzie z logo OSM. Jest całe mnóstwo danych, które można zebrać (np. POI, pasy ruchu, informacje ze znaków). Oczywiście przy naszych środkach niemożliwe byłoby nawet pokrycie tylko ważniejszych miast, ale z pewnością byłby to niezły “publicity stunt” przyciągający uwagę. Można też się skumplować z Wikipedią i udostępnić im do użytku pozyskane obrazy. OSM mało kto zna, ale gdyby dodać na owym samochodzie napis “we współpracy z Wikipedią” to na pewno więcej się zainteresuje - bo ich wszyscy znają i prawie wszyscy kochają :slight_smile: Dodatkowo można zbierać dane Wi-Fi do geolokalizacji dla Mozilla Location Services.