OpenStreetView

Obejrzałem sobie to wystąpienie:

https://www.youtube.com/watch?v=XuGjahx8CFc

Czy ktoś się ostatnio przyglądał stronie i narzędziom OSV, jak to się ma w użyciu i w porównaniu z Mapillary?

http://openstreetview.org
https://github.com/openstreetview

Jest sporo błędów przy używaniu apki na Androida. Nagrywałem trochę w okolicach Lublina. OSV przypisuje zdjęcia do segmentów drogi i często to robi źle. Jedna z wysłanych sekwencji nie była kompletna. Nie wiem czy to wina aplikacji w trakcie nagrywania lub wysyłania czy też kwestia związana z przetwarzaniem na serwerze. Mapillary działa stabilniej na chwilę obecną. Robi też więcej zdjęć w przypadku zakrętów niż OSV (OSV bazuje na odległości od ostatniego zdjęcia).

Aplikacja włączona przez 5 minut, pokazywało poprawną lokalizację po nagraniu. Po uploadzie pierwszy obrazek w niewłaściwej pozycji http://openstreetview.org/details/11556/1. Obrazki są “na siłę” przypisywane do dróg co uważam za błąd.

A tu wstęp do OSV jak ktoś woli sobie poczytać niż obejrzeć:

https://www.openstreetmap.org/user/mvexel/diary/39274

Przy próbie zalogowania dostaję na zmianę “Ooops, something went wrong” i “Token uwierzytelnienia jest nieprawidłowy”. Zła wróżba…

Hm, mnie się tam udaje zalogować bez takich problemów.

Pobawiłem się raz - bo po pierwsze primo sprzet jakim się bawiłem to hmmm ;); po drugie primo z 6 tras w pamięci - krótkich uplołdowało tylko 3; po trzecie primo - edycja w stylu zamazywanie tablic rejestracyjnych twarzy ludzi nie działa :(.
W moim przypadku przypisało chyba dobrze zdjęcia do drogi - bo w sumie się nią poruszamy.

A i jeszcze jedno - jechałem taką dróżką oznaczona na mapie jako track i tej nie dodało - czyli czyżby nie można było dodawać takich widoków? Mapa dróg też z lekka wycięta jak widzę :frowning: bo brakuje odcinków - http://openstreetview.org/details/12184/9 tu na końcu na normalnej mapie jest kawałek “ulicy” https://www.openstreetmap.org/#map=19/53.37813/14.61375&layers=N

O zauważyłem że tablice sam program czyści z danych.