OpenStreetMap Poland

Witamy wszystkich zainteresowanych dyskusją na temat OpenStreetMap w j. polskim.

Stowarzyszenie OSM Polska

Poprzednie forum było pod [users: Poland / OpenStreetMap Forum]
Prowadzimy również dyskusje i spotkania na Discord - kanał OSM Polska zaproszenie

Wiki - Poland

1 Like

Facebook

Dzień dobry! Wygląda to trochę chaotycznie, ale skoro nowe jest wrogiem starego… :wink:

Oraz na Telegramie:
OpenStreetMap Polska
OpenStreetMap Polska - kanał informacyjny

oraz - regionalnie:
OpenStreetMap Warszawa
OpenStreetMap Góra Kalwaria

1 Like

FYI, istnieje teraz proces zgłaszania nowych kategorii na tych forach:

Macie może instrukcję do tego ustrojstwa. Jest kilka tematów z schematami mapowania do omówienia … i nie bardzo wiem jak się do tego zabrać po “nowemu”

Zalecam, aby poczekać, aż podforum Polska z forum.openstreetmap.org zostanie przeniesione tutaj, a następnie użyć tej kategorii.

Migracja jest obecnie testowana tutaj:

Tak, na tę chwilę, gdy społeczności krajowe są wątkami dyskusji, a nie “podforami”, niewiele da się zrobić w zakresie prowadzenia uporządkowanych dyskusji w konkretnych tematach. Poczekajmy na tę migrację…

1 Like

Ten test migracji starego forum wygląda dobrze :slight_smile: Trzymam kciuki!

2 Likes

Utworzyłem zamówienie na kategorię: Poland subcategory

Zachęcam do komentowania tam, zwłaszcza jak ktoś moderuje aktualne forum OSM i byłby gotowy robić to też tutaj

Byłbym gotowy, z tym że chyba wszystkiego trzeba się będzie uczyć od nowa :slight_smile:

Skomentujesz też na Poland subcategory - #3 by nukeador że jesteś gotowy do moderacji ?

Została założona cała kategoria dla Polski, można tam zakładać swoje tematy.

Tędy: Polska (Poland) - OpenStreetMap Community

Migracja ze starego forum jeszcze się nie odbyła, ale jest planowana.

1 Like

Dzień dobry. Wizualnie chyba też wolałem stare… Przyjdzie się przyzwyczaić.

Tak to tu zostawię… https://www.openstreetmap.org/#map=19/51.23084/22.56373 Taki potworek. W tym roku po raz pierwszy od wielu lat jadę na wakacje z płatną nawigacją bo boję się takich przypadków i stania w korkach. Do niedawna używałem Magic Earth, ale ostatnio postawili na szybkość działania wyznaczania trasy i wybór trasy nie jest najlepszy. Jakaś podpowiedź? Jaka nawigacja z mapami OSM i informacją o ruchu jest warta zainteresowania?

Na terenie Polski? Yanosik.

A co tam jest błędnie?