Dit is mijn eerste post voor dit forum. Ik ben nu ongeveer een jaar geleden begonnen met kaarten maken en ben nu bezig om met Mapnik een poster op A0 te maken voor een redelijk groot gebied. Ik wil hiervoor woonbebouwing laten zien en gebruik daarvoor landuse=residential. Ik mis echter een aantal plaatsen. O.a.
Anna Paulowna
Borger
Emmeloord
Haarlem-noord
Sneek
Zaanstad
Zeewolde
Ja dat is een bekend probleem waarmee ik ook met mijn OFM kaart mee te maken heb. Sommige mappers menen zomaar die residential areas te kunnen verwijderen of doen dat onbewust tijdens het mappen. Nu zijn die areas (geimporteerd van AND) ook wel erg grof en kan ik me voorstellen dat die verwijderd zijn.
In het http://nationaalgeoregister.nl vind je veel data mbt de bebouwde komgrenzen, misschien is dat iets om in OSM op te nemen ipv de residential landuse van AND?
Bv die van de Provincies Utrecht en Gelderland vallen onder Public domain, dus die zouden geimporteerd mogen worden.
Overigens kan ik jouw kaart niet goed interpreteren, ik zie dat heel West Vlieland rood is?
Daar is alleen de landuse=residential tag weggehaald. Ik weet niet met wat voor programma je kaart maakt, maar die zou je mbv een script aan jouw data (nb: niet op osm) kunnen toevoegen:
bv AND_c = 10005047 & name = Sneek → add landuse=residential
Ja je hebt gelijk dat mijn kaart verre van perfect is. Vlieland (en andere gebieden) zijn ook rood. Voor een deel komt dat denk ik door het zoom-niveau. Ik gebruik de Mapnik met de OSM style sheets. Voor deze kaart is de zoom automatisch bepaald obv de bounding box.
Waarom zou ik de data niet aan osm moeten toevoegen?
Ik dacht zelf om de gebieden aan te maken in JOSM. Denk je dat het volgende zou kunnen werken?
extract met Osmosis alleen landuse
gaten vullen met residential area
nieuwe ways uploaden naar osm
Ik weet alleen niet goed welk gebied ik moet ‘uitsnijden’. Ik neem aan dat water bijvoorbeeld niet ook als residential area mag worden gemaakt.
Natuurlijk mag je de ontbrekende gaten vullen, mits je dat netjes doet (overigens, de meeste residential polygonen die al in OSM zitten zijnverre van perfect, dus een verbetering heb je al snel bereikt). Dus idd water e.d. zo goed mogelijk vermijden (al ontkom je er niet aan dat er bv een stadsgracht binnen het residential valt) en geen overlap met andere vormen van landuse zoals industriegebieden of parken. Wat ik bedoel met niet zomaar aan osm toevoegen is bv de polygoon van http://nominatim.openstreetmap.org/details.php?place_id=22512109
Ik zou bv niet landuse=residential er aan toe te voegen en die weer te uploaden zonder de grenzen aan te passen (iemand heeft die waarschijnlijk verwijderd om een bepaalde reden). Je zou o.m. eerst dat stuk industriegebied in het westen eraf kunnen halen. Zou mooi zijn als je dat voor een aantal grote witte vlekken kunt doen, maar je bent dan wel een tijdje bezig.
Nog een ding waar je op moet letten, ik zou geen name=plaatsnaam aan zo’n landuse=residential polygoon toevoegen, anders krijg je dubbele namen op de kaart.
De plaatsnaam wordt immers al gerenderd middels de place nodes en de admin_level boundaries.
Ik heb een paar dagen geleden in Emmeloord net wat landuse=industrial aangepast/verschoven, want er waren een paar woonstraten die er niet meer onder vielen.
Dan vraag je je af waar leg je die lijn neer.
Was al wat meer aan het lezen.
Conclusie van mij was residential kan je niet gebruiken als bebouwdekom grenstag.
Wegen binnen een residential zijn highway=residential, tenzij wegen path,track,footway,cycleway,service.
Meerdere residentials vormen een buurt.
Ik vroeg me dus af of er meer met multipolygonen gewerkt zou moeten worden.
De multipolygon methode is natuurlijk het mooist, zo kan je grote stukken niet-residential landuse als inner polygons binnen een bebouwde kom mooi renderen. Zie bijvoorbeeld Soest, niet perfect maar het is al een idee http://www.openstreetmap.org/browse/relation/1819085
Ik heb net residential area toegevoegd aan Emmeloord. Ik heb ervoor gekozen om het gebied aan te laten sluiten aan ander landuse/water. Daardoor zijn het meerdere polygonen geworden. Ik heb de tags: landuse=residential en layer=-1 meegegeven.
Ik had dat kaartje van Emmeloord ook gezien. En die wijknamen laat ik graag aan iemand over die Emmeloord beter kent. Voor mij is het een beetje gissen of mijn polygonen de wijkindeling volgen.
Heb net Zeewolde aangepast. Deze residential area was reeds aanwezig maar niet goed getagd. Key:landuse=residential, Value:layer=-1. Nu netjes twee tags van gemaakt.
Er is toch een verschil tussen landuse=residential en de grenzen van wijken en buurten of de bebouwde kom.
Wijken en buurten grenzen worden vastgesteld door de Gemeenten.
En kunnen ook landuse=industrial bevatten.
Mijn inziens kan je geen wijk/buurtnamen aan polygonen landuse=residential hangen.
@Allroads, ik zie het bezwaar niet, als de exacte grenzen er nog niet in zitten en die polygoon komt grotendeels overeen met de wijk, mag je er toch een wijknaam aan hangen? Beter iets dan niets.