Old_addr bez nazwy ulicy po zmianie adresacji z wioska+numer na ulica+numer

Jakis czas temu zglosilem problem( Prośby o zmapowanie/poprawę (Page 115) / users: Poland / OpenStreetMap Forum ) dotyczacy zmiany adresacji z wioska+numer na ulica+numer.
Zerknalem ponownie na teren i widac, ze dodane zostaly nowe adresy jako node, ale nadal na budynku sa stare adresy i na osm wyswietlaja sie oba numery. Chcialem usunac z budynku tagi “addr” i do noda dodac tag “old_addr:housenumber”. Tylko jest jeden problem. Jak dodam sam numer, to bedzie to sugerowalo, ze zmianie ulegl tylko numer, a nie, ze zostala dodana ulica. Co w takim razie zrobic z nazwa ulicy, ktorej wczesniej nie bylo.

Jedyne co mi przychodzi do glowy, to dac sam tag “old_addr” z pelna stara nazwa, czyli “Nazwa_wioski numer”

EDIT: Czy jest moze jakis plugin go JOSM, ktory by mogl to ulatwic?

Może brak nazwy ulicy w starym adresowaniu zaznaczać jakoś w rodzaju old_addr:street:noname=yes?

No i będziesz miał old_addr:place, a nie old_addr:city.

Pluginu nie polecę żadnego, wydaje mi się że można to filtrami w miarę prosto zrobić, ew. ten który przenosi adresy z węzła na budynek, ale nie pamiętam jego nazwy.

A taki zapis jest wogole gdzies uzywany? Fajnie, jakby to bylo czytelne dla jakis programow.

nawet jak nie jest - to każdy tag zaczynał od bycia niewspieranym

Nie znalazłem nigdzie informacji żeby old_name:housenumber był wspierany przez najpopularniejszy Nominatim. Ale faktycznie old_addr:street:noname nie ma żadnego użycia.

Poszukalem jeszcze troche po tagach i z tego co zauwazylem, to ludzie dodaja tylko dwa tagi.

old_addr:housenumber = 340
old_addr:place = Staszkówka

Co o tym sadzicie, zeby tak robic?

Z tego co widzialem, po przejrzeniu kilku obiektow, dwoch mapowiczow(w tym jeden bot) tak robi, wiec chyba tak trzeba robic, zeby nie mieszac.

Tu jest przykladowy adres → Node: 2735632856 | OpenStreetMap

Po wiecej przykladow, zrobcie tak:

  1. old_addr:place | Keys | OpenStreetMap Taginfo (zakladka wartosci)
  2. Wejsc w jakas miejscowosc z listy
  3. Po prawej u gory przycisk “Overpass turbo” → overpass turbo
  4. Prawy klik na zaznaczonych punktach na mapie
1 Like