Jakis czas temu zglosilem problem( Prośby o zmapowanie/poprawę (Page 115) / users: Poland / OpenStreetMap Forum ) dotyczacy zmiany adresacji z wioska+numer na ulica+numer.
Zerknalem ponownie na teren i widac, ze dodane zostaly nowe adresy jako node, ale nadal na budynku sa stare adresy i na osm wyswietlaja sie oba numery. Chcialem usunac z budynku tagi “addr” i do noda dodac tag “old_addr:housenumber”. Tylko jest jeden problem. Jak dodam sam numer, to bedzie to sugerowalo, ze zmianie ulegl tylko numer, a nie, ze zostala dodana ulica. Co w takim razie zrobic z nazwa ulicy, ktorej wczesniej nie bylo.
Jedyne co mi przychodzi do glowy, to dac sam tag “old_addr” z pelna stara nazwa, czyli “Nazwa_wioski numer”
EDIT: Czy jest moze jakis plugin go JOSM, ktory by mogl to ulatwic?
Może brak nazwy ulicy w starym adresowaniu zaznaczać jakoś w rodzaju old_addr:street:noname=yes?
No i będziesz miał old_addr:place, a nie old_addr:city.
Pluginu nie polecę żadnego, wydaje mi się że można to filtrami w miarę prosto zrobić, ew. ten który przenosi adresy z węzła na budynek, ale nie pamiętam jego nazwy.
Nie znalazłem nigdzie informacji żeby old_name:housenumber był wspierany przez najpopularniejszy Nominatim. Ale faktycznie old_addr:street:nonamenie ma żadnego użycia.