Nawet fajnie to wygląda tyle, że wyznacza mi trasę po lini prostej przez pola, łąki, autostrady etc.; omija wszystkie szlaki na czym mi zależy najbardziej. Gdzie tam trzeba “odptaszkować” aby zrobić trasę po drogach gruntowych i szlakach ?
Lipińskiego 13, Kraków.
Podobnie, inne numery po tej samej stronie ulicy. Rok temu dodałem budynki po nieparzystej stronie ulicy, ale dalej ich nie widzi.
To samo dotyczy starych kamienic w Krakowie.
Nawet nie wiedziałem, że poprawili i dodali kilka fajnych opcji odnośnie planowania trasy - po wybraniu “planowanie trasy” na górze ekranu po prawej stronie masz dodaną nową funkcję: check out the new tracks editor:) A tam już masz wszystko czytelnie rozrysowane - nawet fajnie to działa jak widzę:)
Ja czegoś takiego nie mam, może coś moja przeglądarka blokuje… czy może kolega zrobić Print screen i wysłać @, wskazać mi to jakąś strzałką bo mam pomroczność jasną ?
Wybierz w ustawieniach na ekarnie mapy “Follow roads” i ewentualnie Walking. Ale z tego co patrzę, to nadal routing jest robiony na bazie map Google’a, nawet gdy wybierzesz podkład OSM/OCM. Co powoduje czasem śmieszny efekt, że trasa nie biegnie przez mapę. Ale nawet mimo to, czasem z tego korzystam by wygenerować trasę do Garmina.
Podchodzę do tego w ten sposób, że robię całą trasę w GPSies, na podkładach OpenCycleMap/Satelitarnych, tam gdzie Google nie ma drogi, tam rysuję z mapy, następnie zapisuję, a potem ściągam w formacie GPX route, z opcjami, że ma zastosować algorytm upraszczania oraz nie więcej niż 50 punktów. Tak przygotowaną trasę wgrywam do Garmina i każę mu nawigować po drogach, takich, jakie akurat mu wgram. I działa całkiem nieźle, po ręczniak nie musi wymyślać długich tras, tylko ma dość krótkie zwykle odcinki.
Dzięki gregorisan oraz WiktorN
Efekt jest więcej niż zadowalający
Trzeba najpierw “odptaszkować” follow roads, walkinkg a następnie wyznaczać trasę; nie na odwrót bo później automatycznie tego nie przemieli… a ja właśnie tak przed chwilą robiłem i się zastanawiałem dlaczego nie działa
Pozdrawiam i sorry za lekki (mam nadzieję) offtopic
Już nie trzeba - tak było właśnie w poprzedniej wersji. Teraz jest to usprawnione i działa bardzo dobrze. Wybierasz sobie warstwę: OSM Cycle i planujesz trasę. Później można ją zapisać lub wysłać bezpośrednio do Garmina - należy tylko wybrać odpowiedni format. http://zapodaj.net/eae46a3219d5f.jpg.html
Super… tyle, że właśnie tego nie mam. Pod “Planuj trasę” mam OD RAZU “Ustawienia”.
Nie mam tej nowości: check out the new tracks editor. Może trzeba wyczyścić dane przeglądarki lub korzystać z tej co Ty a nie z liska