nowy JOSM na starym imacu

hej!

mam drobny problem: używam JOSMa na macu z systemem 10.6.8. Wczoraj zainstalowałem 6950 i się okazało, że zaczęły wyskakiwać dziwne komunikaty o braku pamięci (przy wczytywaniu kafelków z geoportalu). Doczytałem, że obecna wersja potrzebuje Javy 7 a ja mam 6…niestety nie zainstaluje javy 7 bo nie ma jej na mój system. Co za wariactwo!

Pytania:

  1. jest sposób żeby temu zaradzić?
  2. ma ktoś wcześniejszą wersję JOSMa i mógłbym mi podesłać?
  3. czy mam kupić nowy komputer (ten ma 3 lata więc bez przesady) tylko dlatego, żeby mieć możliwość korzystania z aktualnego JOSMa?

może ktoś ma podobne problemy?

grelus

To nie kwestia aktualności Javy, tylko przydzielenia większej ilości ramu dla JOSMa, np. 1 giga:

java -Xmx1024m -jar josm-tested.jar

ok, a gdzie to wpisać? (sorry, ale nie jestem biegły w tych sprawach. po prostu używam komputera)

Jeżeli faktycznie na Twojego Maca nie będzie Javy 7 to możesz też na przyszłość poszukać czy na tego Maca nie ma gdzieś czasem OpenJDK w wersji 7. OpenJDK to nie jest dokładnie kropka w kropkę to samo co rozprowadza Oracle ale jest kompilowane z praktycznie tych samych źródeł, a ludzie którzy się tym opiekują dbają o kompatybilność z bieżącymi wydaniami.
Wspominam o tym bo w niedalekiej przyszłości Java 6 nie będzie wspierana przez JOSM.

właśnie nie rozumiem tego pędu do nowości i blokowania starych wersji programów. szczególnie, że nie lubię zmieniać komputera za często. dzięki za rady!

Przecież właśnie sam zmieniłeś JOSM na nowszy :wink:

Zdaje się, że problem z java 1.7 polega na tym, że instalator nie chce obsłużyć starego systemu. Podobno można rozpakować i zainstalować ręcznie. Nie znam się na Mac OS ale widziałem w sieci opisy.

tu nie chodzi o pęd do nowości twórców JOSM, tylko to że Java 6 w najbliższym czasie nie będzie wspierana, nie będą wydawane żadne poprawki bezpieczeństwa. dla użytkowników Windows od kwietnia 2013 nie pojawiają się żadne poprawki bezpieczeństwa. Oracle wspierał jeszcze użytkowników MacOS przez jakiś czas (łącznie 2 poprawki), ale i to się kończy.
Nieaktualna Java to potencjalna dziura w systemie, zwłaszcza jak jeszcze trafisz na “złą stronę” i masz ustawione automatyczne ładowanie apletów.

Czy da się uruchomić JOSM na androidzie?
Przyzwyczajony do JOSM, ciężko mi korzysta się z edytorów dostępnych na tablecie.
Po podpięciu myszki czy rysika można dość precyzyjnie edytować, bo palcem raczej ciężko idzie.

Chyba się nie da (z powodu braku Javy na Androida), są tylko te: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Android#OpenStreetMap_editing_features. Próbowałeś może Vespucci?