"Nowy" dach dla S3DB

W czasie poprawiania budynków w Erlangen zauważyłem, że jest tam mnóstwo budynków typu: http://www.openstreetmap.org/way/31363495
Ludzie wprowadzający informacje o formach dachów zazwyczaj pomijają tego typu obiekty bo obecny schemat S3DB przewiduje tutaj jedynie rysowanie linii dachów co dla większości mapowiczów jest zbyt pracochłonne.

Mam nadzieję że kolega Kendzi da się przekonać do propozycji przedstawionej tutaj:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM-4D/Roof_table#Note:_How_to_tag_roof:orientation_for_roof:shape.3Dside_hipped_and_similar_roof_shapes.3F

gdyż jeśli zostanie to zaimplementowane w Kendzi 3D to wszyscy za tym pójdą…

Nie aż taki nowy, po prostu do tej pory nazywał się “2.2”. Jeśli chodzi o kierunek to była już dyskusja i ustalono że lepiej użyć tagu “roof:direction”. Trzeba tylko ustalić czy wycięcie będzie z prawej lub lewej strony. Albo od razu przyjąć dwie nazwy np. side_hipped_left i side_hipped_right :wink:

Jeśli chodzi o obsługę roof:direction, to działa w kendzi3d już od jakiegoś czasu, nowe nazwy mógłbym dodać jeśli tylko ktoś chciał by ich używać.

Było by fajnie gdyby dodać takie wartości. Myślę że dla większości było by to bardziej wygodne niż szukanie wartości kąta.
Jeśli nie widzisz przeciwskazań to doleję oliwy do ognia na forum 3D…

:slight_smile: