Nowe zdjęcia lotnicze w Edycji OpenstreetMap

Firma w której pracuję wykonuje zdjęcia lotnicze na terenie całej Polski.
Głownie skupia się na miastach…
Jestem w trakcie przekonywania Szefa aby przekazał do OpenStreetMap swoje zdjęcia lotnicze.

Bardzo zainteresował się tematem…
Możliwość pojawienia się obok takiej marki jak Bing wystarczyła :slight_smile:

Pozostają do rozwiązania kwestie techniczne.
Oto pytania do specjalistów.

  1. Czy jest ktoś w stanie zrobić tak, aby zdjęcia przekazane przez mojego Szefa były widoczne w zakładce edycja po wybraniu odpowiedniego podkładu.
  2. Podobnie jak w podkładzie Bing powinno być widoczne w rogu logo z linkiem do strony.
  3. Informacja na stronie OpenStreetMap.pl o dodaniu nowych zdjęć i podaniu nazwy firmy.

Czekam na informację lub ewentualne uwagi.
Pozdrawiam
Tomasz Domagalski
Prezes OpenStreetMap Polska

Informacja na stronie oraz opcja ladowania podkladu w JOSMie + logo z linkiem w tym edytorze, mysle ze bez problemu. Jesli chodzi o informacje na stronie, to chyba nie mozemy zapewnic ze bedzie tam dluzej niz na przyklad 2 tygodnie, bo to by bylo powiedzmy w jakiejs sekcji “Niusy”, prawda?

Nie wiem jak jest z Potlatchem na osm.org. Tzn. wiem jak technicznie dodac podklad ale nie wiem do kogo sie zglosic i jaka bedzie odpowiedz (natomiast wiem do kogo w przypadku JOSMa i przewiduje ze byloby poparcie). Postaram sie tego dowiedziec. EDIT: wyglada na to, ze jest juz kilka nie-globalnych podkladow (Dania i Wielka Brytania), wiec pewnie nie byloby problemu z dodaniem jeszcze jednego.

Na pewno moge dodac zakladke “Edycja” na polskiej stronie, ktora ladowalaby Potlatcha drugiego z wlasnie tym podkladem.

Potlatch 2:
Patrz strona

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Potlatch_2/Deploying_Potlatch_2

lub kontakt z uzytkownikiem Richard Fairhurst

richard (at) systemeD.net

Jesli chodzi o kod Potlatcha 2 to Richard jest kontaktem. Ale zmiany tego co jest na stronie glownej, jej konfiguracji (np. nie wiem czy zauwazyliscie, podobno od soboty P2 jest domyslnym edytorem, zamiast P1) sa podejmowane grupowo przez ktoras z Working Groups w fundacji.