Nowe miejskie sprinty?

Panie i panowie, temat coś usiadł. Szkoda bo pomysł jest bardzo zacny.
Macie jakieś propozycje następnych sprintów?

Jeśli nie, to rzucam Zduńską Wolę jako propozycję.

Skoro pomysł jest zacny, to czemu umarł? :slight_smile:

Zima idzie…

I tak mapowaliśmy w większości zza fotela.
Warto to pociągnąć dalej.

Ja walczę z Piotrkowem prawie jednoosobowo jakoś od sierpnia… http://mapcraft.nanodesu.ru/pie/527#33 - może najpierw skończmy Piotrków?

OK. To Piotrków w takim razie. Co tam jest do zrobienia?

Wszystko :slight_smile: W zasadzie to tam są tylko drogi i punkty adresowe. Wszystko inne jest do narysowania. Oczywiście w kawałkach, które jeszcze nie są zrobione. W tych co są zrobione - pewnie liczne poprawki :slight_smile:

Jako, że informacja o planowanej wizycie Papieża Franciszka w Częstochowie tuż po Światowych Dniach Młodzieży została już oficjalnie potwierdzona, wartym rozważenia było by zorganizowanie Miejskiego Sprintu, aby uzupełnić dane w Częstochowie. Myślę, że będzie to duża pomoc dla służb zabezpieczających wizytę Papieża, ponieważ z podkładu OSM w swoich systemach informatycznych korzystają PSP i Pogotowie Częstochowskie, dodatkowo, jako mapa pomocnicza jest też używana w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Wchodzę w to.

To ja bym chciał zwrócić uwagę, że są inne bardziej naglące potrzeby - w Toruniu okolice WSKSiM oraz rozgłośni Radio Maryja są słabo zmapowane. Moim zdaniem Papież może poczekać i powinno się zająć ważniejszymi tematami.

Tak się akurat składa, że jest to okolica bardzo dobrze zmapowana:
http://www.openstreetmap.org/#map=18/53.02368/18.58362 :slight_smile:

No ale żarty na bok. Mamy wśród mapowiczów osoby wierzące i niewierzące. To nie jest miejsce by na ten temat dyskutować czy krytykować czyjeś przekonania.

Z mojego punktu widzenia warto jest mieć dobrze zmapowane miejsca gdzie ma się odbyć lub np. regularnie odbywa się jakiś duży, w nowomowie, “event”.
Choćby po to by móc rozpropagować OSM wsród ludzi tam będących.

To wg. mnie dobra okazja do rozdawania ulotek nt. OSM.
Jako stowarzyszenie OSM Polska postarał bym się nawet wkręcić do organizatorów i zaproponować im zrobienie mapek do rozdawania wśród gości.

Z wiarą czy jej brakiem nie ma to nic wspólnego, po prostu warto to wykorzystać.

“Wiszące” punkty adresowe, brak chodników i parkingów nie świadczą, że jest to dobrze zmapowana okolica.

Sądzę też, że każda okazja jest równie dobra (a w zasadzie zła) do rozdawania ulotek. Przy czym nie ma ulotek ani osób, które miałyby je rozdać. Więc nie ma za bardzo nad czym się zastanawiać. Ale jeśli motywacją za rozdawaniem ulotek jest znalezienie osób do mapowania, to okolica “eventu” właśnie powinna być słabo zmapowana. Wręcz może na taki event powinno się usunąć różne elementy z mapy.

Nic dodać nic ując. Zawsze byłem zdania by lokalne wydarzenia zawczasu przygotować z pomocą OSM. Dodanie zawczasu stosownych ograniczeń również mogło by pomóc http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Proposed_features/temporary o czym zresztą dyskusja miała miejsce choćby tu http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=26495 Dodanie tego pół roku na przód na map pozwoli na dany okres wykorzystać to dowalnym nawigacjom byle tylko chciały z tagów temporary korzystać

mam nadzieję, że to żart.

& Darek J:
Super model wieży Klasztoru w Częstochowie.

http://demo.f4map.com/#lat=50.8123586&lon=19.0975002&zoom=19&camera.theta=62.811&camera.phi=27.788

Mógłbś przy okazji dorobić korpus klasztoru w 3D?