Nowe kanaly reklamowe dla OSM

Czy ktos z Was próbowal pogadac z Jurkiem Owsiakiem na temat OSM?
Co prawda nie mieszkam w Polsce, ale wydaje mi sie, ze wiele osób go slucha.
Publiczne wsparcie od takiej osoby wiecej by pewnie dalo niz 40 mapping party…

Nie sądzę, abyśmy mieli szansę. Polimerek próbował w ramach Wikimedia PL i nic z tego nie wyszło.

Zbyszku, Marek nie pyta jakie mamy szanse, tylko czy ktoś gadał :slight_smile:

Wg mnie to świetny pomysł! Na przykład przekonać kogoś (najlepiej znajomego) z kręgów WOŚP, żeby wolontariusze podczas orkiestry rejestrowali na telefonach trasy po jakich chodzi kwestując, potem zarejestrowali się na OSM i wrzucli gpx z tagiem WOSP lub przesłali na adres Stowarzyszenia i ktoś wrzuci z takim tagiem.
Przyznaje racje, że dotarcie do samego Owsiaka szczegolnie na miesiąc przed Orkiestrą jest pewnie bardzo trudne, ale jeżeli dotarlibysmy do kogoś ze struktur regionalnych, kto dałby się przekonać. gdybyśmy stworzyli czytelną instrukcję z wykazem programów na komórkowe platformy mobilne … hmmm kto wie!

Faktycznie tekst z ust Owsiaka w publicznej telewizji np. “Dziś miliony naszych wolontariuszy uczestwniczy w tworzeniu społecznościowej mapy Openstreetmap!” - byłby niezłym kopem w rozwój OSM Polska :slight_smile:

A przypadkiem nie odpowiedziałem na to pytanie?

Pomarzyć zawsze można… Moim zdaniem, obecnie Owsiak jest skupiony na zdobywaniu kasy, a nie zajmowaniu się promocją otwartych projektów.

A! Polimerek gadał z Owsiakiem w ramach Wikimedia PL? OK.
Nie zmienię jednak przekonania, że dotarcie oddolne do Owsiaka jest warte próby.
Ja nie znam nikogo, ze struktur WOSP, ale jeżeli ktoś zna, kogoś, kto zna kogoś - niech próbuje.

“Moim zdaniem, obecnie Owsiak jest skupiony na zdobywaniu kasy, a nie zajmowaniu się promocją otwartych projektów. …”

  • No i slusznie. Dzieciska w koncu ma. Jakby moja Babcia powiedziala: niech se robi co chce byle nie kradl i nie pil…
    No takie niedochodowe? A czy WOSP ma swoja mape na której widac ich osrodki, tudziez taka, gdzie wolontariusze mogliby wprowadzac gdzie stoja tak ,zeby ludzie mieli informacje na biezaco? OSM jak znalazl…

Osoba odpowiedzialna ze tego typu sprawa to Krzysztof Dobies w Warszawie. Jego namiar to prasa@wosp.org.pl

moze Prezes by pogadal?

Temat był już jak byliśmy na Przystanku Woodstock. I nadal uważam, że jest szansa zalatwić sobie boxa w spółkę z paroma innymi organizacjami. A jak nie to zrobić obóz tak jak robi wiele organizacji, tyle że do tego potrzebujemy wiecej niż 4 osób.