Nowe forum

Administrator tego forum, Lambertus, od jakiegoś czasu jest praktycznie niedostępny i nie wiadomo nawet dlaczego, choć jeszcze miesiąc temu zatwierdził jakiś raport, czyli nie zniknął. Niestety, on sam obsługuje forum i nie ma nikogo innego z uprawnieniami admina, więc jeśli jeszcze przez jakiś czas się nie odezwie, to prawdopodobnie będzie postawione nowe forum. Podobno serwer w ramach infrastruktury OSM jest od dawna przeznaczony na ten cel, odezwali się ludzie, którzy gotowi są zająć się tym, a wpisy trzeba będzie przekopiować jakimś skryptem przez HTML, bo nie ma dostępu do bazy ani kopii danych. To pewnie i tak jeszcze trochę potrwa i być może Lambertus w końcu się odezwie, ale na razie wygląda na to, że w perspektywie kilku miesięcy czeka nas przesiadka:

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=54959
https://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk/2016-July/076412.html

Można chyba zacząć dyskusję nad nowym forum - na pewno przydałyby się subfora w ramach danego kraju, ale co jeszcze wam się podoba, nie podoba albo brakuje w obecnym forum (w sensie technicznym)?

Jakiś namiar?

U nas chyba nie można poprawiać literówek w tytule.
Wyszukiwanie praktycznie nie działa, bo wyrzuca cały 150 postowy wątek.
Mam nadzieję że subfora pozwolą podzielić wątek i uzdrowić wyszukiwanie

Podobno taka dyskusja toczy się na razie na niemieckim forum, reszta jest w tym wątku:

http://forum.openstreetmap.org/viewtopic.php?id=54959

Ślepa komenda, przeczytałem, że możemy dyskutować NA nowym forum.

Jak najbardziej subfora, z możliwością ustalenia osobnych moderatorów.
Jak najbardziej wyszukiwanie postów, a nie wątków.
Pewnie przyda się jakiś mechanizm do głosowania/ankiet.

Drobiazg, ale bardzo mi się podoba mechanizm podpatrzony na wykopie: zaznacza się kawałek tekstu, klika w “Odpowiedz” (u nas byłoby to pewnie “cytuj”) i w odpowiedzi pojawia się zaznaczony kawałek tekstu jako cytat. Czynność można powtarzać, zaznaczając tekst w różnych postach :smiley:

Fajna byłaby integracja z mapą, czyli jak ktoś wklei link do mapy (pozycję, obiekt, changeset, lub uwagę), to odpowiedni kawałek mapy widać w poście jako obrazek - po kliknięciu otwiera się mapa.

Zależy mi też na utrzymaniu możliwości złapania feedu (RSS/Atom) z wątku.

Akurat na obecnym forum jest możliwość wyszukiwania postów, a nie całych wątków - trzeba tylko wybrać “Posty” w polu “Pokaż wyniki jako”.

O ja Czerwony Kapturek…

Choćby taka:
http://mapbbcode.org/
http://share.mapbbcode.org/