Nominatim - stawianie serwera

Stawiam sobie serwer nominatima i mam pytanie do bardziej doświadczonych. czy można jakoś skonfigurować proces importu żeby wywalić informacje (a co za tym idzie ograniczyć trochę potrzebne miejsce na dysku) wszystko poza państwem, miejscowościami, ulicami i numerami dróg/domów. przy pierwszym podejściu dysk 200GB mi nie starczył a nie bardzo mam możliwość dołożenia miejsca.

A ma on dzialac dla calego OSM, nie wystarczalby sam kraj? Import poland.osm z geofrabrik powienien zajac kilka GB. Pytanie jeszcze czy uzyles --slim i czy masz zamiar czesto aktualizowac baze. Na tym tez mozna zaoszczedzic.

Generalnie potrzebuje całą Europe + opcjonalnie Azję (ale to póki co odpuszczam).
–slim było używane bo jest konieczne aby później wszystko szybko chodziło (do którejś tam wersji było chyba nawet wymagane).

Generalnie zacząłem dogrywać kraje pojedynczo ale tego nie zalecają.
Co do aktualizacji to chce zrobić raz i następny może za pół roku.

po ciszy wnioskuje że nie da się obciąć generowanie nazw tylko do iluś tam tagów ?

Z tego co wiem, to importowane sa tylko te potrzebne tagi. Na wiki jest ich lista.

Ja tez bym nie polecal dogrywac krajow pojedynczo, ale sugerowalbym sprobowac bez -s (ew. usunac z setup.php).

sorry ze odkopuje ale pośrednio to tego dotyczy.

Mianowicie postawiłem nominatima jakiś czas temu (v2.0) ale w porównaniu z danymi z serwera nominatima miejscami pokazuje jakieś bzdury (zaimportowana europa i najnowszy update przez osmosis’a).

Przykład:

http://nominatim.openstreetmap.org/reverse?format=xml&lat=51.76842117&lon=17.94776917&zoom=18&addressdetails=1

i to jest ok ale jak wykonuje ten sam url u siebie to pokazuje jakąś miejscowość odległą o parę ładnych KM (Kuchary).

Wyczytałem że jest jakaś nowsza wersja (x64) tylko czy postawienie jej rozwiąże problem ? A może coś źle skonfigurowałem.
Ktoś się z tym spotkał ?