Night of The Living Maps, druga edycja (&cowboy)

W niektorych krajach zaproponowano druga edycje “Nocy Żywych Map” w zwiazku z Halloween. Proponuje i w Polsce zrobic nocne bing party tego dnia, podobne do tego w lutym. Co Wy na to? Mozemy uzyc jakiegos narzedzia do koordynacji prac albo po prostu komunikowac sie na IRCu.

Ja, podobnie jak ostatnio jestem za i wezmę udział. Z tego co mi wiadomo, niektóre społeczności za granicą organizują z tej okazji spotkanie “w realu”, gdzie we wspólnym gronie mapuje się całą noc, popijając kawę i inne napoje :wink: Fajnie byłoby zrobić takie spotkanie (mapaton) u nas, ale musiałoby być więcej chętnych niż 3 osoby :stuck_out_tongue:

Tak czy siak, ja będę całą noc mapował. Akcja zaplanowana jest z 31 października na 1 listopada, i zapewne tak jak ostatnio, dla każdego kraju będą uruchomione oddzielne rankingi (będzie można zająć I miejsce w swoim kraju :wink:
Nie pamiętam już kto ostatnio zajął pierwsze miejsce, ale pamiętam, że marimil i dotevo walczyli dzielnie :wink:

3 osoby prawdopodbnie z jednego miasta lub okolicy.

Jesli w Warszawie jest pare osob chetnych to mamy na to lokal, ale mnie nie bedzie niestety.

Fajnie, że ta akcja jest ponownie :slight_smile: niestety nie wiem, czy dam radę wziąć udział.

W jakiś tam sposób się przyłączę, mapując swoją gminę. Co najwyżej padnę z dziobem w klawiaturze…

Pozdrawiam,
Grzesiek

Byle nie w zniczu :wink:

Jeśli ktoś bierze udział w dzisiejszym, nocnym mapatonie, chcę przypomnieć, by dodawać frazę #notlm do komentarza wysyłanych przez siebie zmian, dzięki czemu dane będą liczyły się do statystyk.

http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Night_of_the_living_maps

Chyba to jakaś pomyłka była, bo teraz widzę, że to wszystko martwo wygląda.
Na stronie głównej wiki nie ma wzmianki o tej akcji, a pod linkiem, który przytoczyłem powyżej wisi jeszcze data z lutego.
Wygląda więc na to, że globalnie nic się nie dzieje…

Globalnie raczej nie, ale w niektorych krajach (np. USA) mapowicze zapowiedzieli nocne mapowanie.

Odpadłem koło 1, Oborniki Śląskie mnie zmogły.

G.

Ja wykorzystalem norc.pl i bardzo polecam ten serwis do mapowania (miast).

Nastepny “mapaton” ma byc trzydniowy i planowany jest na 23-25 listopada przez goscia ktory zaproponowal Night of The Living Maps. Ten ma sie nazywac Operation Cowboy i polegac na poprawianiu danych TIGER z importu w Stanach przez mapowiczow z calego swiata. Osobiscie widze w Polsce, nawet w okolicach Warszawy (na poludnie i wschod od Garowlina), tyle bialych plam, w ktorych jest dostepny Bing, ze proponowalbym wykorzystac pomysl mapatonu w datach 23-25 ale w zupelnie innym, niecnym celu :slight_smile:

Najlepsze zobrazowanie białych plam jest tutaj. A największą białą plamą jest zachodniopomorskie. Jeśli będzie jakaś organizacja, to ja chętnie dołączę.
norc.pl byłoby przydatne gdyby nie ograniczenie do Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia i Śląska :wink:

Kolega !i! prosil mnie o przetlumaczenie jego tekstu o “Operation cowboy”. Wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi zna u nas angielski na tyle zeby zostawic jego oryginalny tekst który mozna przeczytac ponizej…


Hi everybody,

I’d like to announce the fellow of the “night of the living maps” party: “Operation cowboy” :
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Operation_cowboy
Guess what, this time it’s about mapping the US smile

The date is the weekend from 23.11 till Sunday, so everybody should have a chance to get a day, where he can join a local party.
To make it more easy to get a room, I give you this announcement already today, even if there are still some todos (detailed mission statement, party map, logo, …).
So please still wait with an official announcement to the public, I bet we can fix this things next week.

So if you like to start a local party , create a wiki page (or reuse the local user group page or your city page) and paste/adapt this:
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Temp … ion_cowboy
Cool mappers can add this button to the user page, too wink
http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Template:User_OPC

But hey, I would need still some help , to get all the things ready:

  1. Sponsoring
    I already tried to contact OSMF but without an answer. Can anybody please ask them again, if they would donate a few bugs per local party, to attract organisers? Or what about the GIS-Companies around OSM, would they cater a party in their HQs?

  2. Social media
    Is there anybody who likes to start further social channels as facebook etc? It’s pretty simple, just to spread the things we post at Twitter and of course answer questions and present the project (create events …).

  3. Wiki translation
    Would be great if the wiki could be translated in other languages as well. (maybe you can recycle old NOTLM translations). Oh and fixing my low level english would be really nice wink

Later:
Creating a “thank you all” poster with all teams or actually a video clip with animated edits and country music would be a great finale.

If you have any questions/ideas, just post it. I think all general critics on armchair mapping or our choice of the target area would be better in a seperated topic, as the past showed, that they generate a lot of traffic.

So I wish you good luck for finding an appreachated location and I’m happy looking towards our 2nd global mapping action smile