Ik heb vandaag een nieuw aangelegde rondweg met gps opgenomen en ingetekend (had dit eerder via de losse pols en als construction gedaan).
Deze weg loopt door zeker 5 landuse=grass percelen (ooit vanuit 3DShapes geïmporteerd).
Ik wil deze landuse aanpassen (weg vrij van landuse en tevens intekenen sloten en aarden wal). https://osm.org/go/0EvM8~7v?layers=N&m=
Er is/was toch een tool/plugin die hierbij gebruikt kan worden, ben het even kwijt.
Graag jullie reactie.
Dat is PolygonCutOut, een invoegtoepassing voor JOSM.
Zodra je die hebt ingevoegd, zoek je de polygoon. Dan trek je een lijn van één punt op de polygoon naar de andere.
Vervolgens selecteer je zowel het vlak als het ‘snijvlak’ (de lijn). Dan voer je de optie ‘Split polygon’ (Splits vlak) uit. Dat is control + shift + 1.
Je begint met grootschalig eroverheen een rechthoek te tekenen.
dan W , improve way accurrancy https://josm.openstreetmap.de/wiki/Help/Action/ImproveWayAccuracy
Daarmee verfijn je de ligging van de polygon, zoals je hem wilt hebben.
dan geef de polygon tags landuse=highway voor de weg. (later kan je de tag vewijderen indien gewenst, en heb je het gebied opengelegd voor intekenen highway, die je reeds hebt ingetekend
Dan gebruik je de cutout tool.
Daarna draai je de validatie, er blijven namelijk losse nodes over.
Kijk naar: Unconnected nodes without physical tags, en selecteer de regel en druk op fix, dat verwijdert de lossen nodes.
Er zijn zo meerdere manieren om een gebied op te bouwen.
Begin grof en werk naar het detail toe.
Zijn er twee nieuwe aanliggende polygon, doe die dan gelijk. Leg niet de eerste helemaal goed en je knipt met de tweede weer een deel weg van de eerste, waarbij je polygonlijn weer opnieuw goed moet leggen.
Als ik je werk vergelijk met de beelden van https://www.satellietdataportaal.nl/ heb je hem netjes ingemeten.
V.w.b. je vraag, als je van plan bent meer te gaan doen met OSM, ga dan echt werken met JOSM. Is een steile leercurve, maar in vergelijk met de online editors veel meer mogelijkheden.
De online editor kan natuurlijk ook, door op het knopje “bewerken” te drukken bij de locatie die je hierboven deelt.
Heren,
Bedankt voor jullie reacties, ga er mee verder.
Wat betreft JOSM, ach ik werk er pas mee sinds de 1e BAG-import
Bedankt voor de straatnaamgeving, die had ik nog niet gevonden.
Intekening in BGT: gebruik ik ook zodra BGT actueel is
Sorry, je vraag compleet verkeerd begrepen. Je zocht een plugin, geen editor.
Nu ik hem nalees snap ik, m’n eigen antwoord ook niet… Was waarschijnlijk aan weekend toe