Vrijdag 1 april (geen grap) zijn er 2 regionale fietsrouteplanners gelanceerd. (gebaseerd op Openstreetmap (OSM))
www.fietsrouteplanner.nl (twente)
www.fietsrouteplanner-zuid.nl (Zuid Nederland)
Zie Bericht:
http://lists.openstreetmap.org/pipermail/talk-nl/2011-April/012619.html
Ik heb even gekeken naar die van zuid-Nederland en heb even wat plussen en minnen op een rijtje gezet.
Plussen
-
Vooral de opties van het pull-downmenu vind ik mooi. (Kortste, snelste, rustig, natuur etc.) En dat voor OSM. Best goed gemaakt maar geen idee of het allemaal een beetje klopt. (woon zelf in een andere regio)
-
Erg mooi is ook dat je meteen door kunt klikken naar Googlestreetview (indien aanwezig) bij de routebeschrijving.
-
Berekening gaat erg snel.
-
Uitvoer voor navigatie (gpx-bestand)
-
De planner kan ook nog "officiële fietsroutes/rondes" laten zien van het gebied waarop je bent ingezoomd. Helaas zijn deze in OSM nog niet allemaal perfect ingetekend en dus zie je soms alleen maar stukken van die routes. Het is me ook nog niet duidelijk wat ik dan met zo'n route kan doen afgezien van weergeven op de kaart.
Minnen
-
De route is gemaximeerd op 7 routepunten. Dat zal bij grote tochten wat weinig zijn vrees ik.
-
Helaas is het scherm vaak groter dan mijn browser (FF maar ook IE) aan kan. Ik krijg dan bij de opties aan de linkerkant geen scrollbalk om naar beneden te gaan.
-
Helaas heb ik bij een aantal testgevallen al gezien dat ie me via een voetgangerszone/voetpad wil sturen. Dat geeft ie wel aan maar zit ik niet op te wachten.
Ik ben zelf niet zo heel goed bekend in die regio en vraag me dus af wat de kwaliteit is van de routes. Als ooit heel NL (en de rest van de wereld) opgenomen wordt kan het nog wel eens iets moois worden.
Weet iemand wat de toekomstplannen zijn van deze planner. Wordt het dekkend voor heel NL of misschien nog verder? Wordt de broncode (ooit) vrijgegeven?