Nieistniejące ulica

Witam wszystkich pierwszy raz.

Najpierw trochę się pochwalę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zrobiłem mapę prawie całego Sanoka - zacząłem od narysowanych wcześniej przez innych kilkunastu ulic. Ostatnio zacząłem dochodzić do wykazywanych przez TERYT 294. Niestety pojawił się problem - nikt ze znajomych nie potrafił mi podpowiedzieć gdzie szukać kilku z nich. Zadzwoniłem więc do Urzędu Miasta i dowiedziałem się, że po prostu już nie ma tych ulic. Kiedyś były, ale zostały zlikwidowane (pewnie jakąś uchwałą rady).
Faktycznie, przy niektórych uliczkach nie było tabliczek z nazwami lub były stare niebieskie, a teraz prawie wszędzie są nowe zielone. Wzorując się na innych mapach ponazywałem je ponieważ ich nazwy występują w TERYT. Wniosek z tego, że TERYT nie jest wyrocznią.
Wydaje mi się, że wymazanie tych uliczek jest bez sensu. Byłem na każdej z nich samochodem lub pieszo i czasem dziwiłem się, że ktoś takim miejscom ponadawał nazwy, ale przecież w jakimś sensie istnieją.
Aby nie marnować wykonanej pracy mam zamiar usunąć tag “name” i opatrzyć je tagiem “old_name”.

Co o tym sądzicie? Może jest wypracowana jakaś procedura na taką okoliczność?

Ogólna zasada jest taka: mapujemy to co występuje obecnie w rzeczywistości i tego się trzymajmy :slight_smile: Jeśli dana ulica występuje obecnie w rzeczywistości to można jej dodać old_name jak najbardziej. Jeśli jednak ulicy w danym miejscu nie ma, a jest np. łąka to byłbym za jej usunięciem (ulicy).

Dla dróg planowanych: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dproposed
Dla dróg w budowie: http://wiki.openstreetmap.org/wiki/Tag:highway%3Dconstruction

Jeśli obecnie droga nie istnieje to może istnieje jako inny obiekt, np. ścieżka (której można dać któryś z tagów *name).

Co do aktualności TERYTu, rejestr prowadzony jest na podstawie informacji przekazywanych przez gminy do urzędów statystycznych*, więc zakładam że jest aktualny. Wobec tego droga powinna istnieć przynajmniej w papierach gminy, niekoniecznie w rzeczywistości :slight_smile:

*na podstawie http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19981571031

A tak w ogóle to serdecznie witamy i dzieki za kawal dobrej roboty Slawku!