Navio - konkurs na mapowanie

Hej!

Jak być może pamiętacie, firma Navio - partner garminowej OSMapy, zaproponowała stworzenie konkursu, który by zaktywizował trochę osób do mapowania w OSM. Jest do ufundowania kilka bardzo ciekawych nagród - więc na pewno korzyści duże dla każdej ze stron.

Trochę tego typu konkursów i zestawień się przewinęło przez naszą społeczność, ale zazwyczaj były one ograniczone do już aktywnych mapowiczów. Może warto by wyjść trochę ‘na zewnątrz’? :slight_smile:

Nie jest to trywialne do przeprowadzenia, gdyż trzeba pamiętać, aby zbierane dane były wysokiej jakości.

Proponuję zrobić coś takiego dwutorowo:

  1. Szansa dla ludzi obeznanych z OSM lub mających możliwość obycia się w relatywnie któtkim czasie - zbieranie POI, np. szpitale i ośrodki zdrowia (zapraszam do innych propozycji). Warunek taki, aby POI było kompletne - nazwa, numer telefonu (jeżeli dotyczy, itp)

  2. Szansa dla ‘świeżaków’ - możliwość nadsyłania tracków GPS z ciekawych terenów - szlaków górskich, odludzi itp. Wymóg mógłby być taki, aby w dniu rozpoczęcia konkursu dana droga nie istniała w OSM (jakiś snapshot pewnie trzeba by zrobić).

Co Wy na to? :). Będę szczery, iż sam w żaden sposób tego nie dam rady przeprowadzić - a też największa wartość dla projektu i co najważniejsze promocji będzie, gdy zaangażuje się jak najwięcej osób.

Myślę, że zbieranie punktów POI nie jest trudne. Trzeba tylko napisać jakiś poradnik. Jeśli chodzi o szlaki to bardzo dużo już mamy i myślę, że pierwsze kilka osób biorących udział w konkursie zebrałoby resztę za szybko. Swoją drogą na trail.pl nadal czekają szlaki, których nam brakuje, a możemy z nich skorzystać - nic tylko podpinać podkład do JOSM.

Relacje turn? Bardzo mało ich jest… Most i skrzyżowanie (3 poziomy) ostatnio w Toruniu ktoś ładnie wyrysował (co prawda mocno nie idzie ze śladem, ale jest ładnie), tylko można było tak skręcać dziwacznie, że hoho.

relacje turn to dobra rzecz - bez nich nawigacje leżą i kwiczą. Może zrobić 2-3 kategorie konkursu?

  1. Uzupełnianie POI - uznane zostaną POI (mogą być już w bazie) do których dopisana zostanie nazwa, numer telefonu, URL (jeżeli jest) oraz godziny otwarcia zgodne z obowiązującym schematem
  2. Dodanie POI nowego - stacje benzynowe, lokale gastronomiczne, sklepy, gabinety lekarskie (lub weterynaryjne), apteki, urzędy pocztowe. Aby POI zostało uznane musi mieć przynajmniej nazwę i godziny otwarcia zgodne z obowiązującym schematem.
  3. Relacje związane z nawigacją - tutaj prośba o propozycje bo nigdy tego nie tagowałem.

Za kategorię 3 nagroda może być fajniejsza, bo jednak robi się to trudniej niż POI, a i wartość dodana dla mapy jest większa.