Nasze sukcesy, większe i mniejsze

Z tego co widzę to brak nam tematu by pochwalić się różnymi osiągnięciami.

Ja jestem zadowolony z tego że opisałem na wiki tag teryt:simc (jest jeszcze bliźniaczy teryt:terc) - https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Key:teryt:simc

Ja się nadal najbardziej cieszę ze zmiany koloru wody (i nazw obiektów wodnych) w osm-carto. Nie jest to wyłącznie moja zasługa, ale cieszy mnie i mój wkład (czyli opracowanie koloru oraz przetestowanie) i to, że faktycznie do tego doszło.

Ostatnio jestem też zadowolony, że udało się trochę poprawić niskie poziomy mapy (woda jest widoczna od początku, nazwy zbiorników wodnych oraz wysp są wyświetlane wcześniej) i z kontaktów z PW, choć to dopiero początek.

Tak, poprawki wyświetlania wody likwidują chyba najczęściej zgłaszany problem (czemu nie widać wielkich jezior tylko dlatego bo są inaczej otagowane?).

Drugi chyba najczęściej zgłaszany problem to wyświetlanie nazw poza obrysem wielokątu (czasem nawet bardzo daleko), i tu też mam satysfakcję, że jak to zacząłem drążyć, to ktoś wreszcie znalazł i poprawił błąd w kodzie. Przy okazji rozwija się nowy kod implementujący moje pomysły na algorytm, ale to przyszłość. Na razie niecierpliwie czekam na wydanie wersji Mapnika zawierającej poprawkę i wdrożenie na serwerach OSMF - dopiero wtedy będę naprawdę zadowolony.