Koledze wmyrda zapewne chodzi o to, że w niektórych przypadkach (chyba właśnie jadących z prawej na lewą) ikonki są do góry nogami. Może czas pozwoli się za to zabrać.
Natomiast, niezależnie od ikonek do góry nogami, warto by maperzy-narciarze przejrzeli pozostałe wyciągi. Znalazłem kilka, gdzie wyciąg ma ten sam kierunek co stok.
Ja powolutku przeglądam listę wyciągów w Polsce. Dla mnie najważniejsze jest żeby lista aerialway była kompletna, a tagi prędzej czy później się dorobi.
Linia wyciągu przesunięta pod ślady GPS. Już wcześniej zrobił to kolega @Monterek, pozwoliłem sobie jeszcze dokładniej ją wrysować (miałem kilkanaście śladów). Dodałem też trasę pod wyciągiem.
Przy okazji wstępnie ogarnąłem ośrodek w Bachledowej Dolinie na Słowacji (mają teraz wspólny karnet Tatry Ski z ośrodkami po naszej stronie), a przynajmniej te trasy i wyciągi, które udało mi się zaliczyć.
Wszedłem na ich stronę i znalazłem mapę , ale od Google http://www.zlotystok.info/kontakt-2/. Wypowiadali się może na temat przyczyny zmiany? Ciekawy jestem co do przyczyn porzucenia OSM na konkurencje w jednak dość dobrze zmapowanym rejonie.
Jak mapować wyciągi krzesełkowe (nie tylko narciarskie) - jako jedna linia z dołu do góry, czy jako owal? Oczywiście niektóre wyciągi dopuszczają możliwość zjechania w dół, ale zmapowanie wyciągu tak jak tutaj: https://www.openstreetmap.org/way/15408736 nie daje informacji gdzie jest góra, a gdzie dół, czyli o zasadniczym kierunku (zwrocie) wyciągu, chociaż na pierwszy rzut oka jest dokładniejsze niż mapowanie jedną linią.
P.S. Wiele krzesełek działa także w lecie, ale postanowiłem odświeżyć swój wątek narciarski bo sezon w pełni. Jeśli to złe miejsce na dyskusję o mapowaniu wyciągów - proszę o przeniesienie.