Naprawa linii kolejowych

wiem ze sa tematy bardziej palace, jednak chcialem przekazac ze uzytkownik Milosnik kolejnictwa zajmie sie naprawa linii kolejowych w Polsce.
Jesli ktos bedzie mial w tej kwestii jakies uwagi czy pytanka to prosze do niego.
Oczywiscie, jeśli ktos trafi na odcinek linii kolejowej ktorego brak to przy okazji rysujcie. Nasz kolega zajmie sie naprawa relacji, specjalnym taggingiem itd.

<złośliwość>Chyba odwrotnie?</złośliwość>

Zbigniewie, nie rozumiem. Nie ma zadnych ukrytych zlosliwosci. Sa ludzie którzy fascynuja sie jakims aspektem mapy i wola sie nim zajac przede wszystkim. To wszystko.
Nikt nie neguje ze mamy przed soba gigantyczna robote do zrobienia. Jestes szalenie sympatycznym facetem i nie wpadlo mi nawet do glowy by byc zlosliwym.

Fajnie, że ktoś się za to weźmie - powodzenia Miłośniku kolejnictwa :slight_smile:

Wiem, że nie ma złośliwości. To ja jestem złośliwy, ponieważ musiałem kiedyś po tym userze naprawiać pewne rzeczy. No, ale to było dawno i zapewne teraz ten user mapuje perfekcyjnie.
A złośliwość wzięła się z tego, że napisałeś:

Lekko mnie to ubodło (ale tylko lekko) ;-), bo zastanawiałem się jakie mogę mieć pytania do usera, który mapuje 3 miesiące…

Siedze w gis od 1995 roku, OSM obserwuje od 2005 mniej wiecej a jednak w kwestii obszarów specjalistycznych oddaje pole tym, którzy sa fascynytami jakiejs dziedziny. Nasze obszary wiedzy nakladaja sie w niewielkim obszarze jakim jest nanoszenie na mapie geometrii obiektów oraz ich atrybutów.
Dlatego moge miec pytania oraz uzasadniony szacunek do wiedzy kogos kto specjalizuje sie w danej dziedzinie. Jak inaczej mam wymagac od innych ludzi szacunku do mnie?

OSM jest dosc prostym projektem, w przeciagu trzech miesiecy mozna sie wiele nauczyc. A bledy robil kazdy z nas. Swietnie pamietam Twoje uzasadnione uwagi w stosunku do mojego mapowania. Miales racje Zbigniewie. A wcale tak dawno temu to nie bylo. :wink: