Nagrody, puchary i inne badziewie

A moze zrobic automat, ktory pozwoli kazdemu na zrobienie sobie kubka z dowolnie wybranym fragmentem mapy? Bo ja na przyklad na szczegolnie zasluzonego zasluze sobie pewnie za dekade, a kubek z takim jednym skrzyzowaniem szlakow w puszczy kampinoskiej ktore kosztowalo mnie dwie wycieczki w teren to zrobilbym sobie juz teraz :slight_smile:

Dziecko mnie dziś spytało ile kilometrów dróg już narysowałem. No więc ja też chciałbym wiedzieć :slight_smile: Da się to jakoś sprawdzić?

Ja nie znam, ale to jest równie ciekawe.

http://hdyc.neis-one.org/?Rekrutacja

Pewnie trzeba zaimportować pełną bazę z historią i pobrać wszystkie highway w wersji 1 gdzie jesteś autorem i policzyć długość.

Prostsza wersja - wybrać overpassem z bazy do JOSM wszystkie drogi, których Rekrutacja jest ostatnim autorem, zainstalować wtyczkę measurement i zmierzyć ich długość :slight_smile: Wynik będzie trochę przekłamany, ale da już jakiś pogląd.
W JOSM da się też wyszukać wg różnych kryteriów, m.in. po wersji (version:1) więc można jeszcze bardziej doprecyzować wyniki.

O tym samym mówiłem dzisiaj ze swoją kobietą. Że jest tak mało edytorów OSM z mojej okolicy i bardzo niemrawaych że pewnie by trzeba było zrobić motywatora.

Myślałem o medalach typu:

100 edycji różnych punktów (dodanie) - brązowy medal
1000 srebrny
10 000 złoty
Potem jakieś inne poboczne rzeczy.

motywować jak najabrdziej tylko mądrze aby jedni nie robili czegoś na siłę czego nie ma lub na odwał niedokładnie.

Mnie wkurza punkt poi bez tytułu i opisu lub źle umieszczony. A tego jest cała masa.

Fajnie jak by był system nagród dla edytorów - także tych z ID przeglądarki oraz wgrywania gpx.

Było. Nic na siłę. Zawsze się znajdzie matoł , który będzie próbował zgarnąć nagrodę za niesportowe mapowanie.