Hoi,
De website van Rijkswaterstaat en de Wiki zijn hier incorrect.
Zoals eerder gezegd is de website van RWS in dit geval eigenlijk ook niet echt relevant.
Stel dat daar zou staan dat de A2 een fietspad is, dan verandert dat niets aan de werkelijkheid van het bord "snelweg"dat er bij elke oprit staat en moet je echt wegblijven met je fiets.
*Over de N14 *
Bij de N14 staat geen bord Autoweg (G03), dus is het geen autoweg (en dus geen Trunk, maar Primary, zie verderop).
https://goo.gl/maps/33whvgonkMr
Gek genoeg mag je hier strikt genomen wel fietsen
(doe je ajb niet en map het ajb ook niet zo…)
de weg is namelijk alleen gesloten voor voetgangers (C16) en niet voor langzame voertuigen:
https://goo.gl/maps/33whvgonkMr
De aanvoerende weg is wel gesloten voor langzame voertuigen (C09), niet voor voetgangers)
https://goo.gl/maps/XynEobxuY9v
Dus als je op de aanvoerende weg loopt met de fiets aan de hand zou je volgens strikte uitleg va de borden op de N14 mogen fietsen…
De gemeente die het verlengde van deze weg beheert hebben dat beter bebordt:
https://goo.gl/maps/XvgjCbXnpfJ2
Ook klopt de snelheidsaanduiding op de N14 niet, daar waar de grote borden A1 “70” aangeven, geven de kleine versies daarvan die op de hectometerborden staan "50 aan…
*Over de Wiki *
Het criterium om de categorie Trunk te verbinden aan het bord Autoweg (G03) is prima:
autowegen kennen (door dat bord) per definitie hun eigen verkeersregels mbt toegelaten voertuigen en zijn vrijwel altijd doorgaans ook herkenbaar ingericht als doorgaande weg (vaak fysiek gescheiden rijrichtingen, soms ook ongelijkvloerse kruisingen etc).
De toelichting in de linker kolom (*N-weg t/m 99 (Autoweg) *) is echter incorrect.
De hoogte van het wegnummer geeft een indicatie van de wegbeheerder : nummers lager dan 100 zijn doorgaans (maar niet altijd) in beheer bij het Rijk, nummers hoger dan 100 zijn doorgaans (maar niet altijd) in beheer bij een decentrale overheid.
Dat geldt zowel voor A- als voor N-wegen
Maar er zijn ook wegen met een nummer lager dan 100 in beheer bij decentrale overheden (bijvoorbeeld het laatste stukje N44 en het eerste stukje A12, zie bijvoorbeeld "Wegbeheerders in PDOK). Dat is vaak zo gegroeid door overdracht van beheer, de laatste jaren ook veel in het oosten / noorden van het land.
Omgekeerd zijn er ook wegen met een nummer hoger dan 100 in Rijksbeheer (N915)
De wegbeheerder zegt niet per definitie iets over het wegtype:
er zijn gemeenten/provincies die snelwegen beheren (A270) en er zijn rijkswegen die geen autosnelweg of Autoweg zijn (N14).
Omgekeerd zijn er ook Autowegen die geen N-nummer hebben, zoals het verlengde van de N14 : https://goo.gl/maps/tTXgWA8Jrtk
Het wegtype wordt bepaald door de bebording ter plekke en niet door de wegbeheerder of het wegnummer.
(de A12 is pas na een paar kilometer een autosnelweg: https://goo.gl/maps/f7DUvcDtc472))
Naast wel/geen bord autoweg onderscheiden N-wegen zich ook van elkaar in functie/plek in het netwerk door de mate waarin deze met borden zijn gesloten voor langzaam verkeer.
Ik zal de Wiki hierop corrigeren daar waar die incorrect is en indien nodig een voorstel doen voor verdere verfijning.